Futbollisti perfekt? Mbape jep një përgjigje origjinale

0

Kilian Mbape është një ndër futbollistët më të famshëm në planet edhe pse sulmuesi i talentuar ende nuk ka mbushur 20-vjeç. Në një intervistë për “ESPN”, francezi ka folur mbi objektivat e skuadrës së tij, si dhe ka përmendur dhe ka “përkufizuar” sipas mendimit të tij.

LOJTARI PERFEKT – Për Mbapen lojtari perfekt ekziston, por ai nuk është një person i vetëm: “Do të zgjidhja këmën e majtë të Mesit, këmbën e Nejmarit, mentalitetin e Kristiano Ronaldos dhe klasin e Bufon”, gazetari e ngacmon menjëherë duke e pyetur “Po çfarë pjese i ngelet Mbapesë? – Nuk është nevoja, kështu është mirë”, u përgjigj 19-vjeçari.

PSG DHE SUKSESI – “PSG-ja nuk ka ndaluar së rrituri pas çdo viti. Duhet të përmirësohemi akoma përpara se të mendojmë menjëhërë për fitimin e Champions-it.  Ka disa hapa që duhen bërë para se të arrijmë këtë objektiv kaq të rëndësishëm. Jemi të vetëdijshëm se kemi shumë punë për të bërë”, përfundoi Mbape.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.