Browsing Tag

Mbappe

“Mbape zgjodhi PSG-në para parave”

Të jesh 18 vjeç, të bëhesh futbollisti i dytë më i shtrenjtë në botë dhe të transferohesh te Parisi, natyrisht është një ngjarje e madhe në futboll, që lë pa fjalë çdo adhurues të futbollit, sepse shifra që ka arritur Kilian Mbape këtë verë…

Tërmeti i dytë, Mbapé te PSG!

Kjo është anormale: PSG shpenzoi 222 milionë euro për t'i rrëmbyer Nejmarin Barcelons, duke tronditur futbollin dhe duke u tallur me rregulloret e UEFA-s. Mbaroi me kaq? As që bëhet fjalë! Sot Marca raporton se klubi francez i sheikëve…

Monako nis kampionatin me fitore, por Mbapé e fut në panik

Nis kampionati francez dhe sipas traditës, e hap kampioni në fuqi. Monako priti këtë të premte Tuluzën dhe e nisi mbarë, duke fituar 3-2. Megjithatë, largimet verore të disa titullarëve kanë dobësuar ndjeshëm kampionët, që vuajtën…

El Clasico rinis, Mbapé shkelmon topin e parë

Nejmar ishte bomba e merkatos të një vere të çmendur, që po vendos rekorde të papara. 222 milionët e Nejmarit janë të paarritshëm ndoshta, por me siguri këtë muaj një tjetër tërmet do të regjistrohet dhe do ta shkaktojë Kilian Mbapé.…

Çmenduri! Mbape drejt Realit për shifra tronditëse

Milani bleu Bonuçin e shumë të tjerë, duke u kthyer fuqishëm në treg, Mançester Siti e Junajtid po blejnë emra të rëndësishëm, PSG kërkon Nejmarin, por bombën e verës duket se për momentin e ka gati ta shpërthejë Reali i Madridit. Sipas…

PSG trondit futbollin, 135 milionë për Mbapenë

Futbolli është çmendur, zyrtarisht. Kilian Mbapè, talenti i madh i Monakos, ka bërë të nisë një ankand i çmendur dhe duket se tashmë nuk ka më rekord që të rezistojë më shumë se një sezon. Bejl e Pogba? Qindarka, sepse tashmë PSG ka…

Mbape vendos rekord, po tani sa vlen?

Monako u eliminua dje nga Liga e Kampioneve, duke hasur nj rival superior dhe perfekt në çdo drejtim si Juventusi, por ngushëllimi i skuadrës nga principata është titulli kampion në Francë, që është shumë pranë. Gjithashtu, ngushëllim quhet…

Mbape çmend botën, por Monako tremb me çmimin

Monako u mund dje nga Juventusi, por sytë ishin mbi Kilian Mbapenë dhe sulmuesi 18-vjeçar nuk zhgënjeu, pavavrësisht se nuk e gjeti golin dhe ishte në krahun e humbësve. Talenti francez kërkohet nga gjithë klubet e pasur në Europë, por…

Venger: I shkova në shtëpi Mbapesë

Arsen Venger ka qenë gjithnjë mjeshtër në nuhatjen e talenteve të mëdhenj, edhe pse në Angli e kritikojnë që nuk fiton trofe me Arsenalin. Trajneri francez ka zbuluar një ngjarje interesante në lidhje me Kilian Mbapenë, ylli i Monakos që…

Monako refuzoi 110 mln euro për Mbapenë?

Sipas lajmeve që vijnë nga Spanja, Monako paska marrë një ofertë të çmendur prej 110 milionë eurosh nga Mançester Junajtid për talentin e vet Kilian Mbape, por ka refuzuar. "Cadena Cope" raporton se Junajtid ka bërë dy oferta, fillimisht…