VIDEO | Nejmar refuzoi të festonte, Mbape nuk i mban dot nervat

0

PSG e ka nisur sezonin e ri me një trofe, duke mposhtur 2 – 1 Ren në finalen e Superkupës së Francës. Në ndeshje mungoi ylli brazilian Nejmar, i cili pa nga tribuna të gjithë takimin, por iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës gjatë festimeve.

Regjia e ndeshjes ka regjistruar dy momente interesante ku protagonist është Mbape dhe Nejmar. Talenti francez mundohet ta nxisë braziliani të festojë, por Nejmar refuzon. Pak sekonda më vonë, kamerat kapin qartë momentin kur Mbape tejet i mërzitur shtyn me forcë Nejmar duke e ndarë nga pjesa tjetër e skuadrës që po festonte fitimin e  trofeut.

View this post on Instagram

Neymar refuses to celebrate with PSG!?

A post shared by GOLAZOLIVE (@golaz0live) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.