“Nejmar apo Mbape? Shumë fëmijë e kanë hedhur të ardhmen në kosh falë tij…”

0

Visente Del Boske njihet si një ndër figurat më të rëndësishme të futbollit në Spanjë, por sidomos te Reali i Madridit. Pikërisht për këtë të fundit, ish-trajneri i Kombëtares spanjolle ka folur, duke analizuar merkaton.

Përveç kësaj, Del Boske u pyet edhe për dyshen Nejmar-Mbape dhe kë do të zgjidhte mes tyre për ta parë në “Santiago Bernabeu”. Të dy yjet kanë qenë të lidhur me zëra për një kalim në Madrid, ndërsa Del Boske ka dhënë një përgjigje të sinqertë e të hapur, që ndoshta nuk do t’i pëlqejë aspak Nejmar.

“Për Realin e Madridit, mes Nejmar apo Mbapes, do të zgjidhja të blija Mbapen. Shumë fëmijë e kanë hedhur të ardhmen e tyre në kosh falë Nejmar…”

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.