Browsing Tag

Manchester City

Objektivi i Sitit, gati akordi me mesfushorin spanjoll

Mançester Siti është pranë transferimit të radhës dhe është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Atletikos së Madridit. Bëhet fjalë për Rodrigo Hernandez, mesfushorin qendror që në verë u ble nga Vijareali për rreth 20 milionë euro.…

Interesimi i Interit, Gyndogan zbulon prioritetin e tij

Ilkai Gyndogan është një nga objektivat e Interit për repartin e mesit të fushës. Gjermanit i përfundon kontrata me Mançester Sitin në verën e vitit të ardhshëm, ndërsa rinovimi nuk ka ardhur ende. Rreth kësaj çështje ka folur vetë…

“Qenka bosh”: Karrager e Nevil, çfarë thumbi për Sitin!

Mançester Siti u ndesh dje me Lester Sitin, në një sfidë mjaft të rëndësishme për fatet e titullit kampion në Angli dhe ë stadium ishin edhe dy analistët e Sky Sports, Xhemi Karrager e Geri Nevil. I pari është legjendë e Liverpulit dhe i…

Guardiola: Në karrierën time veçoj vetëm këto dy rivalë

Pep Guardiola është dy ndeshje larg trofeut të Premier League. I pyetur para gazetarëve në lidhje me diferencën midis këtij sezoni dhe sezonit të kaluar ku Siti grumbulloi 100 pikë, tekniku i Sitit pranoi se ndryshimi i vetëm është rritja e…

Pëlqehen dy lojtarë të Guardiolës, Interi hedh hapin e parë

Interi është shumë pranë kualifikimit në Champions Ligë. Diçka e tillë do të thotë rritje e të ardhurave dhe më shumë merkato. Marota dhe Auzilio po bëjnë maksimumin për të përforcuar ekipin. Drejtuesit kanë piketuar dy lojtarë, të cilët…

FOTO | Rekordi i tmerrshëm i Sançez, 12 minuta “i humbur”

Mançester Junajtid mori një humbje të hidhur një natë më parë në derbin ndaj Mançester Sitit, duke i venitur akoma më shumë shpresat për një vend në Champions sezonin e ardhshëm. Si për ta bërë humbjen më të hidhur, duket se kanë menduar…

Guardiola: Solskjaer gabohet, nuk jam hileqar!

Deklarata e trajnerit të Mançester Junajtid, Ole Gunar Solskjaer, se Mançester Siti përdor si taktike të vetën presingun konstant dhe faullet që në mesfushën kundërshtare, për të marrë sa më pak kartonë të verdhë, ka bezdisur jo pak…

Mungesa e madhe e derbit, e konfirmon Guardiola

Mançester Siti do të tentojë fitoren nesër në mbrëmje kundër “armiqve” të Junajtid për shumë arsye. Trepikëshi është jetik për fitimin e titullit kampion, ndërsa triumfi kundër “Djajve të Kuq” mbetet kërkesa kryesore e tifozëve të ekipit të…

Gjesti fisnik i Sterling, nuk e harron mikun e tij fatkeq

Rahem Sterling ka treguar edhe njëherë zemrën e tij të madhe. Sulmuesi i Mançester Sitit po zhvillon një sezon fantastik dhe gjendet në një formë shumë të mirë. 24-vjeçari i dhuroi 550 bileta ish-shkollës së tij disa ditë më parë. Ai…

Nisin pakënaqësitë e para, lojtari i Sitit kërkon largimin

Verën e vitit të shkuar, Mançester Siti shpenzoi plot 61 milionë sterlina për të siguruar shërbimet e Rijad Mahrez nga Leister Siti. Kur ka kaluar gati një vit nga ajo kohë, bilanci nuk është pozitiv për algjerianin, i cili nuk ka gjetur…

Vuajtjet e De Brujne: Kam bërë gjithçka për futbollin!

Kevin De Brujne është rrëfyer për “Player Tribune”, ku ka treguar vështirësitë që ka kaluar në moshë të re. Vetëm 14-vjeç, mesfushori belg u largua nga familja biologjike, u birësua nga një familje tjetër, u largua sërish, iu bashkua Genk B…

VIDEO | VAR fshehu videon, goli i Totenhemit duhej anuluar!

Goli i sulmuesit spanjoll Jorente në takimin e djeshëm midis Mançester Sitit dhe Totenhemit solli jo pak polemika. Pep Guardiola ishte i pari nga klubi i eliminuar që ngriti dyshime mbi atë vendim të arbitrit Çakir dhe sistemit “VAR”.…

Guardiola: Mizore! Për VAR jam pro, por…

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, foli për BBC Radio 5 Live pas eliminimit dramatik nga Totenhemi, me fitoren 4-3 dhe golin e anuluar nga VAR në shtesë. "Është mizore, por kështu është futbolli dhe duhet ta pranojmë. Në pjesën e…