FOTO | Rekordi i tmerrshëm i Sançez, 12 minuta “i humbur”

0

Mançester Junajtid mori një humbje të hidhur një natë më parë në derbin ndaj Mançester Sitit, duke i venitur akoma më shumë shpresat për një vend në Champions sezonin e ardhshëm.

Si për ta bërë humbjen më të hidhur, duket se kanë menduar në rrjetet sociale, ku kanë nisur të tallen me Aleksis Sançez. Pikërisht, lojtarin kilen zbriti në fushë në minutën e 83-të dhe ishte në lojë për 12 minuta.

Harta e “prekjeve” të topit nga Sançez

Sa herë mendoni se e ka prekur topin në këto 12 minuta? Një herë. Po, vetëm një prekje ka bërë Aleksis Sançez. Edhe ajo prekje ka qenë në mesin e fushës. Padyshim, sulmuesi vijon të konfirmohet si një nga dështimet më të mëdha në historinë e Mançester Junajtid.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.