Guardiola merr dhuratën e titullit, pranë akordit me një juventin

0

Zhoao Kanselo la Interin në verë për t’u transferuar te Juventusi. Sezoni me bardhezinjtë nisi mirë për anësorin portugez, por më pas paraqitjet nuk ishin bindëse dhe forma e lojtarit shkoi në rënie.

25-vjeçari (i mbush me 27 maj), i cili bën mirë të gjitha rolet e krahut të djathtë, mund t’i japë lamtumirën bardhezinjve në verë. Cilësitë e tij pëlqehen shumë nga Pep Guardiola.

Zhoao Kanselo

Spanjolli e dëshiron Kanselon te Siti i tij dhe është gati të paguajë 60 milionë euro për kartonin e lojtarit. Dakord është edhe Juventusi, që do të dilte 28 milionë euro fitim. Alegri ka dhënë lejë për largimin e mbrojtësit dhe tani mbetet të arrihet marrëveshja përfundimtare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.