50 milionë euro për yllin portugez, Guardiola bën goditjen më të zgjuar të merkatos!

0

Kur na mbetet edhe pak kohë nga hapja e merkatos, shumica e klubeve kanë nisur të piketojnë objektivat e tyre dhe Mançester Siti është një ndër klubet që ka bërë diçka të tillë.

Objektivi i parë dhe kryesor i “Citizens” është Bruno Fernandes. Portguezi, i cili aktivizohet me Sportingun e Lisbonës ka bërë një sezon të shkëlqyer dhe ka mahnitur me paraqitjet e tij.

Sipas lajmeve të fundit, duket se drejtuesit e Sitit janë në bisedime të avancuara me drejtuesit portugezë dhe marrëveshja thuhet se do të mbyllet për 50 milionë euro. Mbetet vetëm për t’u diskutuar për sa i përket kontratës së 24-vjeçarit, me ekipin e Guardiolës që bëjnë të tyrin një lojtar me vlera, për një çmim që në ditët e sotme është mjaft normal.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.