Pëlqehen dy lojtarë të Guardiolës, Interi hedh hapin e parë

Interi është shumë pranë kualifikimit në Champions Ligë. Diçka e tillë do të thotë rritje e të ardhurave dhe më shumë merkato. Marota dhe Auzilio po bëjnë maksimumin për të përforcuar ekipin.

Drejtuesit kanë piketuar dy lojtarë, të cilët janë pjesë e Mançester Sitit. Ilkai Gyndogan dhe braziliani Danilo janë të preferuarit e Interit, siç raportojnë mediat angleze. Interi ka kontaktuar dy agjentët e lojtarëve, ndërsa klubi nga Mançesteri akoma nuk është shprehur mbi mundësinë e shitjes së dyshes.

Gjermanit i përfundon kontrata me “qytetarët” në fund të sezonit të ardhshëm, ndërsa palët po punojnë për rinovimin e saj.

Problem mbetet fakti që Siti po kërkon Rodrigon e Atletiko Madrid dhe Fernandez të Sportingut të Lisbonës. Afrime të tilla do të reduktonin hapësirat e Gyndogan. Ky i fundit pëlqehet shumë nga Guardiola, por lojtari do të ishte gati të provonte një aventurë të re, nëse posti i titullarit vihej në dyshim.

Më e lehtë është rruga drejt Danilos. Mbrojtësi i krahut nuk po aktivizohet shumë dhe e sheh me sy të mirë largimin drejt një kampionati tjetër. Siti kërkon rreth 50 milionë sterlina për të dy lojtarët, ndërsa Interi vazhdon punën për të gjetur marrëveshjen me ta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online