Ju tregoj si Siti u bë klub i madh, rinovimin e Kompani e flasim me… birra përpara!

Mançester Siti vuajti shumë për të fituar kundër “dhelprave” të Leisterit në shtëpi. Një gol i Vinsent Kompani në minutën e 70-të zgjidhi hallet e ekipit dhe afroi “qytetarët” me titullin kampion. 33-vjeçari lëshoi një predhë nga jashtë zone, e vetmja mënyrë që mund të mposhte Kasper Shmajkëllin.

Kapitenit belg i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërsa Pep Guardiola flet për mundësinë e rinovimit. Spanjolli e vlerëson shumë qendërmbrojtësin, por gjithçka do të zgjidhet në fund të sezonit.

Kemi biseduar me Vinsent dhe agjentin e tij para tre javësh. Në fund të sezonit do të bisedojmë qartësisht për të ardhmen, ndoshta me një gotë birrë përpara. Kompani është një qenie humane e mrekullueshme, i cili më ka ndihmuar jashtë mase. Gjithmonë jam trishtuar kur nuk e kam futur në lojë, por e kemi ditur që në çdo moment mund të mbështetemi te personaliteti i tij. Ky klub është bërë kush është sot prej njerëzve si Vinsent”, thekson trajneri spanjoll.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online