Browsing Tag

Liverpul

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin e Ajaksit me një kalim në Katalunjë, por merkato dhuron gjithmonë surpriza. Garës për të i është bashkuar fort edhe Liverpuli, që po…

Kapelo: Festuan edhe në Madrid, ja ku gaboi Valverde!

Shumë specialistë, ish-futbollistë, trajnerë, gazetarë të shquar vazhdojnë të analizojnë atë “rrëshqitje” të Barcelonës mbrëmë ndaj Liverpulit në “Anfield”. Është radha e Fabio Kapelos për të sqaruar se përse ndodhi ai eliminim dhe kush…

Habia e madhe, Klop i beson sulmin një debutuesi

Sonte në mbrëmje do të mësojmë finalistin e parë të këtij sezoni në Champions Ligë. Liverpuli pret në shtëpi Barcelonën dhe ka detyrën e tmerrshme për të rikthyer rezultatin 3-0. Diçka pothuajse e pamundur, por futbolli është një magji…

Klop: Kjo fitore ishte e shkruar, ju tregoj gjendjen e Salah

Liverpuli siguroi një fitore dramatike pak minuta para fundit në takimin e sotëm ndaj Njukasëll. Tekniku gjerman Jyrgen Klop, u shpreh se ishte i qetë në çdo moment pasi për të ishte e shkruar që skuadra e tij do të arrinte të rikthehej në…

VIDEO | Përplasje e frikshme, Salah nxirret me barelë

Mohamed Salah është detyruar të lërë fushën e lojës në ndeshjen ndaj Njukasëllit pas një dëmtimi të pësuar në kokë pas një përplasje me portierin e vendasve Martin Dubravka. Impakti ishte aq trullosës saqë për të nxjerrë egjiptiani nga…

Gjashtë vite i “kuq”, Liverpuli ndahet me sulmuesin anglez

Daniel Starrixh e ka ndihmuar Liverpulin në ditë “të vështira”, por ka ardhur momenti që sulmuesit nuk ja kanë më nevojën. Luan, shënon gola jetikë, të duartrokasin e më pas kur nuk arrin dot të jesh i njëjti të përcjellin, ky është ligji i…

Klop në Zvicër? Klubi i famshëm “e refuzon” publikisht!

Premtimi i Jurgep Klop, i cili në vitin 2015 tha se nëse nuk do të fitonte asnjë titull për katër vite do të shkonte të bëhej trajner në Zvicër është kthyer në kryefjalën e momentit kudo, sidomos në rrjetet sociale. Reagime të shumta ka…

A është Firmino gati për Barçën? Klop “fsheh dorën”

Roberto Firmino, sulmuesi i Liverpulit, është dilema më e madhe për trajnerin Klop para ndeshjes kundër Barcelonës, pasi braziliani po vuan nga një dëmtim. Kundër Hadërsfildit në kampionat, Firmino nuk ishte në 18-shen e grumbulluar dhe në…

Nga hero në të shpërfillur, ç’po ndodh me Shaqirin?

Kanë kaluar më shumë se katër muaj nga paraqitja fenomenale e Xherdan Shaqirit kundër Mançester Junajtid në mbrëmjen e 16 dhjetorit. Në harkun e shtatë minutave futbollisti nga Gjilani shënoi dy gola duke vulosur njëkohësisht fitoren e…

Jo vetëm Fekir, Liverpuli piketon një tjetër yll te Lionit

Liverpuli i Jurgen Klop ka si destinacion Francën dhe pikërisht Olimpikun e Lionit për të bërë pazar në objektivin e forcimit të organikës së ekipit. Husem Auar është shënjestra e radhës për Klop. Mesfusha është një nga repartet ku te kuqtë…

“Krisja” mes Salah dhe Klop, zërat shkojnë edhe në Francë

Mohamed Salah dhe Liverpuli nuk janë në një marrëdhënie optimale. Këtë e tha disa ditë më parë gazeta “As” në Spanjë, por jo shumë i besuan. Kjo media thonte se Salah ka pasur një debat shumë të ashpër me Jurgen Klop. Gjendja ka qenë aq e…

Liverpuli, tre pikë larg rekordit historik

Nëse nuk do të ekzistonte Siti i Guardiolës, Liverpuli tani do të ishte shpallur kampion. Skuadra e Jurgen Klop është treguar një “kanibale” e vërtetë këtë sezon në Premier Ligë. “The Reds” kanë arritur një rekord pikësh, që nuk është…

Milner habit me deklaratën e tij, tani tifoz i Junajtid

Fatet e Liverpulit kalojnë edhe nga Old Trafford. Mançester Juanjtid në sfidën e radhes do të ndeshen me Mançester Sitin. Një fitore e mundshme e djemve të Solskjaer do t’i çonte në delir ata të “The reds” e mes tyre edhe Xhejms Milner.…