Çmenduria e Lajpcigut, 12 mln euro për të panjohurin e Liverpulit

0

Laipcigu është vënë në sulm për të siguruar shërbimet e një prej talenteve të Liverpulit. Lojtari portugez i Liverpulit, Rafael Kamaço ka rënë në radarin e disa klubeve e mes tyre edhe të gjermanëve. 18-vjeçari nuk mund të themi akoma se është një lojtar i afirmuar dhe se e ka treguar potencialine tij.

Megjithatë drejtuesit e Lajpcigut duket se kanë besim tek aftësitë e tij dhe e duan me patjetër. Ata janë gati të ofrojnë plot 12 milionë euro për talentin 18-vjeçar. I riu përveç gjermanëve ndiqet nga Sportingu i Lisbonës, por edhe klube të tjera në Spanjë dhe Angli.

Kontrata e tij aktuale me të kuqtë skadon në vitin 2020. Portugezi nuk ka pranuar të rinovojë, por dëshiron të largohet nga Anfield. Sigurisht kjo vjen edhe nga koshienca e tij se në rast qëndrmi minutat e aktivizimit do të jenë me pikatore.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.