VIDEO | Po sikur të luhej pa tifozë? Përgjigja e Klop është fantastike

0

Jyrgen Klop doli të fliste para gazetarëve në përfundim të ndeshjes kundër Barcelonës. Njëri prej gazetarëve iu drejtua trajnerit gjerman me një pyetje interesante.

A mendoni se rezultati do të ishte i njëjtë nëse do të luhej në një stadium të boshatisur?

“jo! S’ka shanse. Ne e dimë se ky klub është një përzierje e atmosferës, emocioneve, dëshirës dhe futbollit cilësor. Nëse heq një nga këto, asgjë nuk funksionon e kam thënë dhe më parë”.

“Për mua ky klub ka një zemër të madhe. Sot po na rrihte zemra sikur ishim të çmendur. Mund ta dëgjoje këtë anembanë botës. Jam i gëzuar që u dhamë njerëzve këtë eksperiencë, gjithashtu jam i gëzuar që më jepet një shans tjetër për të rregulluar gjërat”.

 

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.