Futbolli vajton me Sri Lankën, klubet e mëdha kthejnë sytë nga tragjedia

0

Sulmet terroriste të ndodhura në Sri Lanka kanë shokuar të gjithë botën. Bilanci i viktimave ka shkuar deri në 290 persona dhe pritet që shifra të tejkalojë numrin e 300 të vdekurve.

Klubet e mëdha të futbollit nuk kishin se si të qëndronin indiferente ndaj kësaj tragjedie. Barcelona, Liverpul, Mançester Junajtid dhe Real Madrid kanë lëshuar mesazhe mështetëse për popullatën e Sri Lankës, madje në “Santiago Bernabeu” u mbajt një minutë heshtje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.