Gjashtë vite i “kuq”, Liverpuli ndahet me sulmuesin anglez

0

Daniel Starrixh e ka ndihmuar Liverpulin në ditë “të vështira”, por ka ardhur momenti që sulmuesit nuk ja kanë më nevojën. Luan, shënon gola jetikë, të duartrokasin e më pas kur nuk arrin dot të jesh i njëjti të përcjellin, ky është ligji i pashkruar dhe i pabesë i futbollit. Gjithmonë në fund skuadra është më e rëndësishmja. Kështu po ndodh me Daniel Starrixh.

Sipas “The Times”, Starrixh do të largohet në fund të sezonit drejt një skuadre, ku i ofrohen minuta në këmbë. 29-vjeçari nuk është një alternativë e pëlqyer nga Klop, i cili nuk e zgjodhi as në ndeshjen me Barcelonën, ku nuk ishte i gatshëm Firminjo. Trajneri gjerman pëlqeu më shumë në sulm holandezin Vinjaldum, një mesfushor, sesa sulmuesin anglez. Starrixh ka startuar vetëm tre ndeshje si titullar këtë sezon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.