VIDEO | Merr fund rezistenca, driblohet Van Dijk

Virxhil Van Dijk ka mbyllur një sezon të mrekullueshëm, që e kurorëzoi me fitimin e Championsit.…

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

Në klubin e ri e ka firmosur një kontratë 5-vjeçare

VIDEO | Siti fiton trofeun e parë, mposht me penallti Liverpulin

Siti-Liverpul po shndërrohet në një derbi në Angli, me të dyja skuadrat që vitet e fundit…

VIDEO | Siti e mbyll të parën në avantazh, mjafton goli i Stërling

Spektakli i futbollit anglez rikthehet ditën e sotme. Trofeu i “Community Shield” ka vënë përballë njëri-tjetrit…

Kujtimet e Rises: Belami bënte të fortin, por po t’i ktheheshe shndërrohej në… pulë!

Ish-futbollisiti i Liverpulit, Xhon Arne Rise, ka zbuluar në detaje shumë interesante të dhomave të zhveshjes…

Klop: S’ia kam idenë çdo bëjë Guardiola, Siti ka një avantazh

Jyrgen Klop ka folur para gazetarëve në prag të finales së “Community Shield” që zhvillohet në…

Historike! Një arbitre femër gjykon finalen e Superkupës së Europës

Me datë 14 gusht, do të luhet Superkupa e Europës mes Liverpulit dhe Çelsit. Të kuqtë…

Pep është më i suksesshëm se tre ekipe bashkë, “legjenda” vazhdon

Pep Guardiola është një fitues i lindur. Trajneri spanjoll vit pas viti i shton trofe palmaresit…

VIDEO | Reflekse të pabesueshme, Meret shpëton Hysajn nga autogoli

Portieri i Napolit, Aleks Meret, bëri më së miri detyrën e tij në fitoren e djeshme…

“Bomba” e Klop: Nuk vazhdohet kështu, 4 klube tallen me të gjithë!

Liverpuli është një nga ekipet më pasivë në këtë merkato vere. Klubi nga “Merseyside” nuk ka…

E padëgjuar! Nikolas Pepe ka akord paraprak me katër klube

Nikolas Pepe është një nga diamantet e mbetura në merkato, që akoma nuk e ka vulosur…

“Refuzova Liverpulin për Fenerbaçen”, habit sulmuesi gjerman

Milot Rashica dhe Maks Kruze ishin dy yjet që shkëlqyen më shumë në ekipin e Verder…

Francezi hedh Anti-Dopingun në gjyq, pretendon 13 mln sterlina

Futbollisti francez, Mamadou Sakho, ka hedhur në gjyq agjensinë e Anti-Doping, me akuzën se i kanë…

VIDEO | Ndërhyrja horror në Sevilja-Liverpul, shikoni reagimin e Van Dijk

Virxhil Van Dijk është një lider për Liverpulin. Gjiganti holandez është një nga lojtarët më të…

VIDEO | Pendesë pas faullit makabër, francezi i kërkon falje talentit të Liverpulit

Qendërmbrojtësi i Sevijës, Joris Njanjon, u bë protagonisti i një faulli të rëndë në miqësoren e…

VIDEO | Sevija s’njeh ndeshje miqësore, “sakatohen” lojtarët e Liverpulit

Ndeshja e zhvilluar ditën e djeshme midis Liverpulit dhe Sevijës nuk ka ngjasuar aspak me një…

VIDEO | Liverpuli ende me pushime, Dortmund e mund në SHBA

Dortmund dhe Liverpul zhvilluan një miqësore në tokën amerikane, ku në fund të 90 minutave skuadra…

10 klubet më të mira në Europë, UEFA “zhduk” Liverpulin!

UEFA ka publikuar listën me 10 klubet më të mira në Evropë. Në vendin e parë,…

Vëllai luajti baste sportive, federata pezullon Starrixh

Futbollisti anglez, Dainel Starixh është dënuar nga Federata Angleze me pezullim nga futbollit për shkak se…

Kutinjo: Rikthim te Liverpuli? Nuk e di nëse kanë nevojë

Filip Kutinjo nuk ka përjetuar aspak një periudhë të mirë në Barcelonë. Braziliani nuk ka arritur…

Talenti i Liverpulit: E dua fanellën e kuqe, ja çfarë më ka thënë Klop

Marko Grujiç është një prej talenteve më të mëdha të akademisë së Liverpul. Talenti serb është…

Akord për sulmuesin, një rekordmen niset drejt “Anfield”

Adoleshenti ka dhënë aprovimin

Fantazisti i Realit me një këmbë jashtë, Totenhem favorit

Real nuk dëshiron të heqë dorë plotësisht

Barça “hakmerret” ndaj Liverpulit, i kërkon 400 mln për sulmuesin

Osman Dembele është në listën e pëlqimeve të Jurgen Klop. Gjermani e pëlqen shumë dinamikën e…

Klop e do akoma, Liverpuli tenton rikthimin e bujshëm

Liverpul e shiti Kutinjon në këmbim të 142 milionë eurove në Barcelonë, por dëshiron kthimin e…

Një legjendë nuk do luajë më, fusha e blertë “qan” për Fernando Torres!

Tërheqjet nga futbolli i luajtur janë gjithmonë të dhimbshme, sidomos kur këtë e bën një legjendë.…

Ylli i Liverpulit: Kombëtarja ime do njihet në të gjithë botën!

Ditën e nesërme fillon Kupa e Afrikës dhe nuk është e paktë prania e yjeve, që…

Bajern e ka në plan të dytë, Liverpuli gati t’i “vjedhë” objektivin

Bajerni është “magneti” i talenteve të Bundesligës. Ylli i Lajpcigut, Timo Verner është një nga objektivat…

E mbani mend Karius? E kërkon gjiganti italian

Të gjithë e mbajmë mend fatkeqin Karius. Mund të themi se gjermani i ka një Champions…

Sponsori tregohet bujar, celularë të veshur me ar për Liverpulin

Fitorja në finalen e Champions-it nuk ka kënaqur vetëm lojtarët dhe tifozët e Liverpulit. Kompanitë e…

Telenovela De Ligt pranë fundit, ja finalja e saj

De Ligt është e sigurtë që do të largohet nga Ajaksi këtë verë, por është shndërruar…

Nisin spastrimet te kampionët e Europës, Klop nuk i do në skuadër

Liverpul përfundoi festën e titullit kampion Evrope dhe tani do i duhet të nisë pregatitjet për…

“Nuk janë shifra normale, i ka të gjitha”, një portugez mahnit Murinjon!

Bruno Fernandez ka mrekulluar gjithë Europën me paraqitjet e tij këtë sezon. 24-vjeçari, edhe pse një…

Salah thumbon Kejnin: Ai ishte i pari, më pas erdha unë!

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Totenhemit dhe Liverpulit pritet të vendosë përballë dy nga sulmuesit…

Makthi që s’harrohet kurrë, Karius refuzon ftesën e Liverpulit

Finalja e së shtunës në Madrid është një ngjarje e madhe për klubin e Liverpulit që…

Salah: Të mos përsërisim Realin, De Rosin e dua në Premier Ligë

Mo Salah vitin e shkuar nuk pati fatin të luante një finale të tërë të Champions.…

“Ramos te Liverpul? Ka 0.0% shans, edhe po të jetë falas!”

Serxho Ramos këto ditë përflitet mbi një largim nga Reali Madridi. Sipas mediave angleze, Mançester Junajtid…

VIDEO | Një fenomen 17-vjeçar shtang Brazilin, Liverpuli hidhet në sulm

Brazili nuk ka resht së prodhuari talent të rrallë. “Diamanti” më i fundit që po përpunohet…

Kujtimet e Gëces: Psikolog dhe origjinal, ju tregoj Klopin që nuk njihni

Trajnerët janë shumë të rëndësishëm në jetën e një futbollisti. Ata mund t’i japin udhë një…

Pas Joviç, Reali insiston edhe për yllin e Liverpulit

Mohamed Salah bëri një tjetër sezon të shkëlqyer me Liverpulin, duke fituar për herë të dytë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online