Kutinjo: Rikthim te Liverpuli? Nuk e di nëse kanë nevojë

Filip Kutinjo nuk ka përjetuar aspak një periudhë të mirë në Barcelonë. Braziliani nuk ka arritur të jetë vetvetja në “Camp Nou”. Largimi nga katalanasit një alternativë mjaft e mundshme. Në lidhje me këtë temë ka folur agjenti i Kutinjos, Jorabkian.

Mançester Junajdit e ka ndjekur prej kohësh brazilianin dhe mund të ndërhyjnë me një ofertë. Megjithatë, agjenti i tij shprehet se transferimi te ata është gati i pamundur. Kutinjo nuk dëshiron të shkojë atje për shkak të konkurencës që “Djajtë” kanë me Liverpulin. I pyetur për një rikthim në “Anfield”, Jorabkian e lë “topin” nga ana e kampionëve të Evropës.

“Mançester Junajtid janë një klub i madh. Kam lojtarë në menaxhim atje dhe ka një respekt të madh për stafin. Megjithatë, është gati e pamundur që Kutinjo të transferohet në ‘Old Trafford’. Është shumë e vështirë që ai të luajë për ndonjë rival të Liverpulit. Ai ka një lidhje të madhe me atë klub. Koha atje ishte e mrekullueshme për të.”

“Rikthim? Liverpul kanë ndërtuar një skuadër të frikshme. Trajneri ka krijuar një balancë shumë të mirë. Janë një nga klubet më të kompletuar. Pra, me ndërtimin që i kanë bërë ekipti, nënshkrimi i Kutinjos do të bëhej vetëm nëse ata ndiejnë se kanë një boshllëk, të cilin do e mbulonte ai. Në këtë moment është shuëm e vështirë që Liverpul dhe Kutinjo të ribashkohen”, u shpreh agjenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online