10 klubet më të mira në Europë, UEFA “zhduk” Liverpulin!

0

UEFA ka publikuar listën me 10 klubet më të mira në Evropë. Në vendin e parë, me meritë të plotë qëndron Reali i Madridit, duke kujtuar tre titujt e Champions rresht. Në të dytin është Barcelona dhe në të tretin Bajerni për të plotësuar podiumin.

Dhjetëshja plotësohet nga Atletiko, Juventusi, Mançester Siti, Sevija, PSG, Aarsenal dhe Porto. Mungesa më e madhe dhe më e çuditshmja? Liverpul. Kampionët e Evropës mungojnë në këtë listë. Një vendim i çuditshëm i UEFA-s.

Në 15 vitet e fundit kanë dalë tre herë në finale të Champions dhe e kanë fituar atë dy herë. E kundërta ndodh me klube si Parisi apo Mançester Siti që nuk e kanë prekur kurrë finalen. PSG nuk ka arritur as në gjysëmfinalen e kompeticionit më të madh për klube në Evropë. Pa folur për Arsenalin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.