Kategoria e Dytë me sfida interesante, plani i javës së 23-të

Ndeshjet e javës së 23-të në Kategorinë e dytë do të luhen edhe këtë herë në…

Kapiteni Dodaj: Tërbuni i merr ndeshjet me radhë, gara vazhdon

Në kampionatin e Kategorisë së Dytë, Tërbuni i Pukës kryeson renditjen në Grupin A me +4…

Rivaliteti Shkumbini-Devolli: Bano sfidon, Nica e paralajmëron!

Kategoria e Dytë i ka mbyllur 22 javë kampionat dhe kur kanë mbetur edhe katër javë…

Objektivi i Mirel Çotës: E mbyll në elitë me Sopotin

Sopoti kishte objektiv ngjitjen në Kategorinë e Parë, por në fazën e dytë synimi i librazhdasve…

Marini: E kaluam rrezikun, Naftëtari pretendent vitin tjetër

Naftëtari është njëra nga skuadrat që në Kategorinë e Dytë garon këtë sezon pasi zbriti nga…

Kategoria e Dytë | Tërbuni fiton finalen ndaj Gramshit, Shkumbini ia del me 10 lojtarë

Tërbuni ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Gramshit. Skuadra pukjane mundi ekipin vizitor me…

Një finale dhe shumë shpresa, Frroku: Fitojmë kampionatin dhe ndërtojmë Tërbunin e së ardhmes!

Nëse në Kategorinë e Parë gara për ngjitjen në Superiore është vrarë nga Vllaznia fillimisht e…

Kategoria e Dytë | Naftëtari i jep “shuplakë” Delvinës, goleadë e Tiranës B

Tirana B ka regjistruar një fitore të thellë me shifrat 5-1 ndaj Klosit. Fitore me rezultat…

Finalja në Maliq, Xhyra: Shkumbini mendon vetëm për tre pikët

Shkumbinin e pret një sfidë mjaft e vështirë në transfertë me Maliqin. Në Peqin janë të…

Mema paralajmëron Shkumbinin: Nuk lëshojmë në asnjë ndeshje!

Në javën e 22-të të Kategorisë së Dytë, kryendeshja është Maliq-Shkumbini. Vendasit presin kryesuesit e grupi…

Kategoria e Dytë: 12 ndeshje në fundjavë, dy janë finale

Java e 22-të e Kategorisë së Dytë do të luhet të shtunën dhe të dielën, në…

Kategoria e Dytë | Tërbuni rikthehet në krye, Shkumbini marshon drejt së Parës

Tërbuni është rikthyer në krye të tabelës së Kategorisë së Dytë. Ekipi pukjan mundi në transfertë…

Spartaku “dajak” Vllaznisë B, rezervat e Partizanit ndalin Gramshin

Janë zhvilluar sot tri ndeshje të Kategorisë së Dytë në Grupin A. Në tre takimet e…

Të dielën festë në Memaliaj, Zhupa: Fitorja me Tepelënën, detyrim!

Vite më parë, në futbollin e Kategorisë së Dytë, derbi Memaliaj-Tepelena kishte interes të madh dhe…

Derbi me Memaliajn, Selimi: Fusha vendos, duam pikë

Java e 21-të e Kategorisë së Dytë, në kalendarin e saj ka edhe “derbin” e zonës…

Kategoria e Dytë në dy ditë, ja kalendari i javës së 21-të

Kategoria e Dytë do të luhet sërish në dy ditë dhe java e 21-të nuk ka…

Kategoria e Dytë | Ekipet e kreut nuk falin, Shkumbini dhe Luzi “sundojnë”

Nuk njohin hapa fals ekipet e kreut në Kategorinë e Dytë. Në ndeshjet e zhvilluara sot,…

Tërbuni merr kreun me goleadë, Gramshi qëndron në ndjekje

Tërbuni fitoi me rezultatin e thellë 8 – 2 ndaj Adës së Velipojës. Fitorja e sotme…

Meta: U shit ndeshja me Maliqin, më vjen keq për Albpetrolin

Termi është tërhequr nga gara pas javës së 18-të të kampionatit. Skuadra kryeqytetase, që garonte në…

Kërnaja: Këtë javë formatohet renditja reale në grup

Skuadra e Tërbunit këtë fundjavë ka një mundësi për të marrë kreun e renditjes në Grupin…

Kategoria e Dytë vijon “marshimin”, zbardhet plani i javës së 20-të

Java e 20-të e Kategorisë së Dytë është planifikuar të luhet në këtë fundjavë. FSHF-ja ka…

Investim bashkëkohor i FSHF-së, Delvina përuron fushën e re me fitore

Sot pasdite, para ndeshjes Delvina-Përmeti 2-1, e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë së Dytë,…

Shkumbini dhe Devolli ndahen me një pikë, hap fals i Maliqit

Kryendeshja e Kategorisë së Dytë midis Shkumbinit dhe Devollit u mbyll në barazim 1 –  1.…

E Para dhe e Dyta në program 11 ndeshje, ja kalendari

E Para vijon garimin dhe sot luhen tre ndeshjet e tjera, të gjitha të grupit A.…

Hap fals i Luzit, Tërbuni dhe Partizani B nuk zhgënjejnë

Janë luajtur sot  ndeshjet e javës së 19-të të Kategorisë së Dytë. Kryesuesit e Luzi 2008…

Kryendeshja e së Dytës, Bano e Nica analizojnë duelin

Shkumbini-Devolli përballen mes tyre nesër në Rrogozhinë, në një ndeshje që vlen shumë për vazhdimësinë e…

Kategoria e Dytë: Javë finalesh, ja përballjet e fundjavës

Kjo javë e Kategorisë së Dytë është planifikuar të luhet në dy ditë, ku më 30…

Demiraj: Albpetroli ka nivelin e pretendentëve, shpresojmë deri në fund

Albpetroli i Patosit fitoi në transfertë kundër Gramozit në Ersekë, një ndeshje ku rivaliteti ishte prezent…

Konfirmohen problemet, Meta: Jemi në pritje të vendimit të klubit

Duke ju referuar mosparaqitjes të skuadrës së Termit në Memaliaj për ndeshjen e javës së 17-të…

Sëmundja e “shkrirjes” së skuadrave, infektohet klubi i së Dytës

Java e 18-të e Kategorisë së Dytë nuk ka shkuar tërëisht mirë. Veç 12 sfidave që…

Rezultatet e Kategorisë së Dytë: Tërbuni dhe Shkumbini fitojnë me goleadë

Janë luajtur ndeshjet e vlefshme për javën e 18-të në Kategorinë e Dytë të futbollit dhe…

E Dyta në fushë: Dita e nëntë “betejave, sytë në Pukë, Shkodër e Përmet

Superiorja dhe Kategoria e Parë janë pushim, por nuk ndodh kështu me Kategorinë e Dytë. Një…

Vllaznia B e “blinduar” ndaj Luzit, përforcime nga ekipi i parë

Vlerësimi i shkodranëve të Vllaznisë B për ndeshjen e javës së 17-të me Luzi 2008, duket…

Kategoria e Dytë vazhdon garën, të dielën betejat e javës së 17-të

Këtë javë nuk do të ketë pushim për skuadrat e Kategorisë së Dytë, edhe pse luan…

“Zgjohet” Xhelal Mziu: Kamza ka stadium me standarde europiane!

Klubi i Kamzës u përjashtua nga Superliga, duke u zbritur në Kategorinë e Dytë për sezonin…

Nica: Ishte si një ndeshje e gladiatorëve nëpër filma!

Të dielën skuadra e Devollit arriti fitoren e radhës në Kategorinë e Dytë. Në transfertën e…

VIDEO | Këlcyra: Do bojkotojmë, gjykim skandaloz! Matrapazët nuk tallen dot!

Këlcyra-Devolli u mbyll me fitoren e miqve me një gol në minutat e fundit, ndërkohë që…

Kategoria e Dytë | Luzi kap kreun, Shkumbini e Devolli njohin vetëm fitore

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 17-të të Kategorisë së Dytë. Në Grupin A, Luzi…

Bano: Asgjë nuk ka mbaruar, por mbetemi të parët

Shkumbini kryesues ndiqet nga Devolli me vetëm me 1 pikë diferencë. Peqinasit nuk ndjehen të qetë…

Rinis Kategoria e Dytë, fundjava e gjitha për to

Ndryshe nga javët e kaluara, ku ndeshjet janë luajtur kryesisht ditën e dielë, e 17-ta e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online