Kategoria e Dytë | Ekipet e kreut nuk falin, Shkumbini dhe Luzi “sundojnë”

0

Nuk njohin hapa fals ekipet e kreut në Kategorinë e Dytë. Në ndeshjet e zhvilluara sot, Shkumbini, Devolli, Maliqi dhe Albpetrol kanë marrë tri pikët në takimet respektive. Peqinasit vijojnë të mbajnë kryesimin me një pikë më shumë se skuadra nga Bilishti, ndërsa Maliqi dhe Albeptroli qëndrojnë në vend të tretë dhe të katërt me 43 pikë, tetë më pak se kryesuesit.

Luzi rikthehet në krye të Grupit A falë fitoren së sotme ndaj Kukësit B. Skuadra nga rrethi i Kavajas shkon në kuotën e 38 pikëve, një më shumë se ndjekësit  Tërbuni dhe dy më shumë se Gramshi i vendit të tretë, por më dy ndeshje avantazh ndaj rivalëve.

Java 20 / Grupi B

Maliqi 1 – 0 Naftëtari
Këlcyra 2 – 3 Shkumbini
Devolli 4 – 2 Delvina
Përmeti 2 – 1 Skrapari
Butrinti 0 – 1 Albpetrol
Gramozi 3 – 1 Memaliaj

Java 20 / Grupi A
Dje
Tërbuni 8 – 2 Ada
Vllaznia B 1 – 0 Internacional
Tirana B 1 – 2 Spartaku
Gramshi 1 – 0 Klosi
Sot
Kukësi B 0 – 3 Luzi 2008

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.