E veçantë/ Chelsea sigurohet që me Armando Brojën të mos luhet pisët siç bëri Atletico me Griezman, ja kushti i vendosur për Fulham

Armando Broja është lojtari më i ri i Fulham. Sulmuesi shqiptar ka nënshkruar për ekipin tjetër…

“Higuaini dhe Bernardeski qajnë sa i prek”, Rebiç i revoltuar: Shikoni Ibrën që asnjëherë nuk ankohet nga goditjet e kundërshtarëve

Ylli i Milanit, Rebiç ishte mjaft i pakënaqur me mënyrën sesi Higuain dhe Bernardeski u sollën…

E bujshme/ Shkatërrohet Manchester City me vendimin e fundit, UEFA e përjashton nga Champions League

UEFA vjen me një vendim shokues për Manchester Cityn. Qeveria e futbollit europian i mohon anglezëve…

Cana jep lajmin e madh nga SHBA, kapietini: Në një natë mblodhëm 50 mijë dollar për familjet shqiptare

Lëkundjet e fuqishme sizmike që prëkën Shqipërinë shkaktuan të paktën 51 viktima dhe qindra të palgosur.…

7 gola dhe përmbysje/ Ramadani hap festën, fitore e madhe e Vejles dhe merr kryesimin

Në Danimarkë skuadra e Ramadanit ka arritur një fitore me mjaft vuajtje në kampionatin e dytë.…

Lakmia për një post/ Ademi ndodhet në Shqipëri, në Kosovë përgatitet puçi për shkarkimin e tij

Përveç forcave ushtarake të Kosovës dhe vullnetarëve të ndryshëm, drejt Shqipërisë u nis dhe ka mbërritur…

Delegatët nisen drejt Durrësit për “transfertën” më të rendësishme, të gjithë bashkë për familjet shqiptare

Tërmetet e vazhdueshme që kanë prekur kryesisht qytetin e Durrësit dhe Fushë-Krujës  janë të pallogaritshme në…

Lacio u vjen në ndihmë familjeve të prekura, Tare rrit solidaritetin ndaj Shqipërisë

Lëkundjet e tërmeteve që prekën vendin tonëe kanë shkaktuar dëmtë të shumt në banesa por më…

Rodgers po rikthen përrallën e Leicester, modeli i një futbolli për t’u ndjekur

Leicester duket se i rikthehet kohes së lavdishme kur u shpall kampion, gjatë kohës që drejtoheshin…

E rrallë/ E ngatërronin si lojtar, Mema heq këmishën: Shpresoj mos të dukem si i Partizanit

Po luhet derbi i parë për këtë vit midis Tiranës dhe Partizanit, i cili kthehet në…

Banderola para derbit/ Kreativiteti i “Fanatiksave”, kjo ndeshje si një lojë shahu për ta

Derbi nuk luhet vetëm në fushën e lojës, por edhe në shkallët e stadiumit, ku nuk…

Skënderbeu zyrtarizon përforcimin e radhës, merr mbrojtësin që ishte te Kukësi

Ekipi i Skënderbeut ka zyrtarizuar vetëm pak minuta më parë marrëveshjen e fundit që ka arritur…

E fundit/ Gjasula në konferencë: Mora këshilla nga vëllai, e prita shumë këtë ditë

Kuqezinjtë do të zhvillojë ndeshjet e radhës për kualifikueset e Europianit, më saktësisht atë kundër Francës…

E mori në merkaton e verës, Kukësi huazon Çajanin te Besa

Kukësi ka arritur marrëveshjen për huazimin e futbollistit Armend Çajani te ekipi i Besës së Kavajës.…

Ende java e tretë, Suad Lici hap polemika ndaj Jorgjit: Vetëm për Vllazninë nuk sheh penallti!

Vllaznia është përballur ndaj Tiranës, duke humbur me rezultatin 0-2. Ekipi bardheblu theu një tabu në…

Armando Broja nuk ndalet së shënuari me Chelsea-n, tund rrjetën para ardhjes në Shqipëri

Armando Broja ndodhet në një formë të jashtëzakonshme te Chelsea, ndërsa vazhdon të shënojë në portat…

Fushatë inspektimesh, stadiumet problemi i madh tek inferioret

Ende pa u “tharrë” djersa e sezonit që sapo u mbyll, FSHF-ja nuk ka pritur më…

Investim bashkëkohor i FSHF-së, Delvina përuron fushën e re me fitore

Sot pasdite, para ndeshjes Delvina-Përmeti 2-1, e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë së Dytë,…

Duka pret ambasadorin hungarez, ftesë për… Turqinë

Presidenti i FSHF-së Armand Duka, takoi sot në ambjentet e institucionit të futbollit, ambasadorin e Hungarisë…

Përcillet në banesën e fundit Vasillaq Zëri, magjistari i topit

Sot në mesditë u zhvilluan homazhet në nderim të Legjendës së futbollit shqiptar, Vasillaq Zërit. Qindra…

Gjuha shqipe “e frikshme”, sportisti i njohur braktis ceremoninë në Maqedoni

Çmenduritë nuk kanë fund në Ballkan, një “fuçi baruti” që nuk do të ndryshojë kurrë dhe…

Protesta e studentëve, vërshojnë parullat ironike ndaj sistemit të kalbur

Sa vjen e fryhet “lumi” i protestës së studentëve shqiptarë, që nga dita në ditë po…

Krishito: Isha mbi urë 10 minuta para rrëzimit, askush nuk mendon për Italinë

Mbrojtësi i Xhenoas Domeniko Krishito i ka shpëtuar për pak minuta tragjedisë së tmerrshme që ndodhi…

Shembet ura gjigante, Italia në kaos

Një tragjedi e jashtëzakonshme ka ndodhur sot në Itali, në Xhenova, aty ku është shembur një…

Po shkëlqen në Botëror, Liverpuli ofron 22 mln euro për ta marrë!

Pasi ka zyrtarizuar Xherdan Shaqirin, Liverpuli përgatit goditjen tjetër dhe emri në fjalë është futbollisti i…

Në Torino si… turist, Ajeti mund të kthehet në Kalabri!

Nga Krotone te… Krotone? Arlind Ajeti është kthyer në Torino, por vetëm si… turist! Në fakt,…

Sevilja kundër Federatës spanjolle: Favorizoni Barcelonën!

Kampionatet ende nuk kanë nisur, por në Spanjë polemika sapo ka nisur… Dhe, këtë herë, bëhet…

Drama tajlandeze, disa futbollistë të vegjël janë bllokuar në një shpellë

Ngjarje dramatike në Tailandë, aty ku 12 fëmijë dhe një trajner futbolli kanë mbetur të izoluar…

Ende tifoz i çmendur, ish-trajneri gati të rikthehet te Vllaznia?

Podgoricë, pak përpara mesdite… i ulur në një kafe, Dervish Haxhiosmanoviç, një emër i njohur për…

Hysaj ka akord me PSG, UEFA ia limiton merkaton!

Shkodrani do të largohet në verë, teksa Napoli po sheh për altenativën e tij. Duhen 50…

“Shigjeta” Roshi godet, Ahmat Grozni feston mbijetesën

Një “Odise” pa fund, që ka zgjatur thuajse 1 sezon, kur duhet edhe 1 javë nga…

Tronditet Anglia, Ferguson shtrohet në spital, gjendje e rëndë!

Një lajm i tmerrshëm vjen nga Anglia: sipas “Sky Sport Uk”, Aleks Ferguson është transportuar me…

Shpërndau drogë para dy vitesh, Ngo dënohet në Angli

Lojtari i Tiranës u ndëshkua nga një gjykatë me 12 muaj punë në komunitet, gjobë 4…

Kryeministri Rama takon homologun kroat, Ballist Morina në qendër të vëmendjes

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është në Zvicër, ku ka takuar disa nga homologët europianë, ndërkohë…

Abazaj, një “sms”… Luçiano Moxhit!

Anton Cicani Tymos puron e tij Luçiano Moxhi… Ndërsa, përpara sheh festën e Luftëtarit dhe pesë…

Gjici konfirmon trajnerin, në janar spastrimet!

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim ose jo ashtu…

Kthehet derbi i kryeqytetit, tifozët përgatisin sfidën!

Partizani-Tirana rikthehet… Këtë herë, topi është i rrumbullakët, por luhet me duar dhe jo me këmbë!…

Bomba spanjolle, Ikardi tek Reali për Krishtlindje!

Sulmuesi i Interit pritet të kalojë vizitat mjekësore në Madrid më 26 dhjetor. Do të firmosë…

Berisha thellon agoninë e Memushajt dhe Gjimshitit!

Zerolandia… Në tokën ku pika duket një utopi dhe ku Seria A është kthyer në një…

Skënderbeu “vetëdorëzohet” në Beograd, sfumohet kualifikimi!

Duhet të ishte një ndeshje ku zemra mund të bënte më shumë diferencën se sa dëshira…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online