Shkumbini dhe Devolli ndahen me një pikë, hap fals i Maliqit

0

Kryendeshja e Kategorisë së Dytë midis Shkumbinit dhe Devollit u mbyll në barazim 1 –  1. Skuadrës nga qyteti i Bilishtit i duhej fitorja për të marrë vendin e parë në Grupin B, gjithsesi kampionati mbetet ende i hapur pasi diferenca mes ekipeve është vetëm një pikë.

Në ndeshjet e tjera të këtij grupi, Maliqi i vendit të tretë u mund nga Memaliaj me rezultatin 3 – 1, humbje kjo që e çon në shtatë pikë diferencën me Devollin. Tashmë ngjitja Kategoria e Parë duket e pamundur për t’u arritur nga skuadra juglindore.

KATEGORIA E DYTË, Java e 19-të/GRUPI B

Delvina 2 – 1 Përmeti
Shkumbini 1 – 1 Devolli
Naftëtari 3 – 1 Këlcyra
Albpetrol 2 – 0 Tepelena
Skrapari 3 – 1 Butrinti
Memaliaj 3 – 1 Maliqi
Term – Gramozi (nuk u zhvillua)

KATEGORIA E DYTË, Java e 19-të/GRUPI

DJE
Luzi 2008 0 – 0 Sopoti

Spartaku 1 – 2 Tërbuni
Klosi 1 – 2 Partizani B
Internacional 1 – 3 Tirana B

SOT
Ada – Gramshi 1 – 2

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.