Rezultatet e Kategorisë së Dytë: Tërbuni dhe Shkumbini fitojnë me goleadë

Janë luajtur ndeshjet e vlefshme për javën e 18-të në Kategorinë e Dytë të futbollit dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Në grupin A, Vllaznia B është mposhtur 0-3 nga skuadra e Luzit, ndërsa Tërbuni ka shkatërruar Internacionalin me rezultatin 4-0.

Në ndeshjet e Grupit B, bie në sy dominimi i Shkumbinit, që ka triumfuar 1-5 në transfertë kundër Përmetetit. Shkumbini udhëheq bindshëm edhe në renditjen e kampionatit në Grupin B. Maliqi mposhti Këlcyrën 3-1, ndërsa Butrinti merr një sukses të pastër 3-0 kundër Delvinës. Fitore kanë marrë dhe Devolli me Tepelenën, që mposhtn respektivisht Naftëtarin dhe Skraparin. Albpetroli ka marrë një fitore në sekondat e fundit në trasfertë kundër Gramozit, duke triumfuar 2-3 falë një goli të Muhametajt në minutën e fundit të takimit.

Kategoria e Dytë, java 18

Grupi A

Vllaznia B – Luzi 2008   0-3
Tavani 21’, Mziu 41’, Baholli 81’

Tërbuni – Internacional  4-0
Zagani 7’, Sejdini 34’ 50’, Medini 88’

Grupi B

Maliqi – Këlcyra  3-1
Ametlli 47’, Çaushllari 67’, Çelniku 76’ / Mahmutaj 74’

Devolli – Naftëtari 2-0
A. Xhaka 54’, Kame 72’

Përmeti – Shkumbini  1-5
Llamaj 42’ / Xhyra 12’ 43’, Ramazani 25’, Bullari 50’, Lila 77’

Butrinti – Delvina 3-0
Llollaj 15’, Dhrami 34’ 74’

Tepelena – Skrapari 1-0
V. Xhafa 29’

Gramozi – Albpetrol 2-3
Baki 19’, Kodra 44’ / Kumanaku 21’, Prifti 73’, Muhametaj 90’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online