Hap fals i Luzit, Tërbuni dhe Partizani B nuk zhgënjejnë

0

Janë luajtur sot  ndeshjet e javës së 19-të të Kategorisë së Dytë. Kryesuesit e Luzi 2008 kanë bërë nj? hap flas, duke u ndalur në një barazim pa gola në fushën tyre ndaj Sopotit. Ky barazim është shfrytëzuar nga skuadrat ndjekëse.

Tërbuni dhe Partizani B kanë marrë pikët e plota në transferë.  Pukjanët ia dolën të mposhtin Spartakun me rezultatin 1-2, kurse “demat e kuq” likuiduan Klosin. Tre pikë mjaft të rëndësishme për skuadrën kryeqyetase..

Në derbin e skuadrave të kryeqytetit,  Internacionalit dhe Tiranës B, triumfues rezultuan bardheblutë me rezultatin 1 – 3. Kjo ishte fitorja e tretë sezonale për ta.

Luzi 2008 0 – 0 Sopoti
Spartaku 1 – 2 Tërbuni
Klosi 1 – 2 Partizani B
Internacional 1 – 3 Tirana B
Nesër
Ada-Gramshi

Renditja

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.