Browsing Tag

Kategoria e dyte

Suta tek Elbasani? Tekniku: Mora dy oferta, por kam kontratë

Trajneri i Luzi 2008, Anxhelo Suta, ka dalë këto ditë në skenën e merkatos për stolin e Elbasanit. Në një bisedë me SportEkspres.com, ai deklaroi se gjatë këtyre ditëve i kanë ardhur dy oferta nga klube të Kategorisë së Parë, por jo…

Tomori në krizë, Arbri vetëofrohet: Unë jam gati!

Polizoi Arbëri është një nga ish-futbollistët më të njohur, por dhe më të dashur të sportdashësve beratas në dy dekadat e fundit. Kjo jo vetëm për faktin se ka spikatur qysh në moshë të vogël si një talent i padiskutueshëm në ekipet  e…

Demiraj: FSHF shpiku formulë të çuditshme, jemi në ajër!

Albpetroli ende po e përjeton keq dështimin për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë. Vendi i tretë në kampionat nuk vlejti, pasi FSHF vendosi që vendin e lënë bosh nga Kamza ta zinte njëra prej skuadrave humbëse që luajtën në “play-off”.…

Nica: Dhuna dhe terrenet problemi, Devolli surprizon sërish

Stavri Nica ia doli me sukses në pankinën e Devollit, pasi skuadra u ngjit në Kategorinë e Parë. Gjatë gjithë kampionatit kjo skuadër nuk pësoi asnjë humbje, por u dorëzua vetëm në finalen me Tërbunin. Madje edhe në atë takim u deshën…

VIDEO | Devollit i ikën trofeu në fund, triumfon Tërbuni

Tërbuni është shpallur skuadra fituese e Kategorisë së Dytë. Ekipi pukjan triumfoi përballë Devollit në finalen e zhvilluar ditën e sotme në “Tofik Jashari”, Shijak. Koha e rregullt përfundoi barazim 1 – 1 dhe verdiktin e finales e dhanë…

Finalja Tërbuni-Devolli, sfidojnë kapitenët Doda e Pere

Kategoria e Dytë do ta ulë siparin e saj të mërkurën me ndeshjen finale, Tërbuni-Devolli. Përballë janë dy skuadrat që dolën të parat në grupet A dhe B, të dyja me përvoja të tjera në Kategorinë e Parë. Për SportEkspres.com, kapitenët e…

Dënimi i Kamzës bën “lëmsh” dy kategori, ka disa skenarë

Sezoni 2019-2020 ka nisur të "luhet” në tavolinë, sa i përket skuadrave në Kategorinë e Parë dhe të Dytë. Më konkretisht, dënimi i Kamzës dhe zbritja e saj direkt në Kategorinë e Dytë ka krijuar një boshllëk për një vend që do të hapet në…

Edhe një dilemë në të Dytën, e diela dita e së vërtetës

Në javën e parafundit, Kategoria e Dytë nuk mundi të zbardhte të gjitha verdiktet e këtij sezoni, ku mbeti pa u përcaktuar vetëm skuadra kryesuese në Grupin B. Ka rreth pesë javë që rokada mes Shkumbinit e Devollit ka sjellë kureshtje dhe e…

“Veterani” Gjyla: Me këtë nivel luaj edhe në Superiore!

Më 11 maj 2019, mbrojtësi lushnjar i Shkumbinit, Viktor Gjyla mbush 37 vjeç. Pavarësisht moshës, ai ende ndjehet energjik dhe i gatshëm të japë kontribut për skuadrën. Në deklaratën e tij për SportEkspres.com, lushnjari deklaron se me këtë…

Prifti paralajmëron Shkumbinin: Vetëm për fitore!

Albpetroli pret Shkumbinin këtë javë në Patos dhe skuadra e drejtuar nga Elidon Demiraj kërkon maksimumin e pikëve për të ruajtur vendin e tretë në klasifikim. Para këtij takimi është mesfushori Romeo Prifti ai që flet për ndeshjen me…

Kraja sfidon Tërbunin: Ndeshje e veçantë, duam maksimumin

Vllaznia B mposhti në Shkodër Gramshin rival të Tërbunit, ndërsa këtë javë përballet me pukjanët që kryesojnë me gjashtë pikë më shumë se Luzi. Trajneri kuqebluve, Ervis Kraja, deklaron se shkodranët kanë synim që në këtë sfidë të fitojnë.…

Sherri në Sarandë, administratori Zaro: Do marrim masa

Butrinti-Tepelena u mbyll në mënyrë të shëmtuar, teksa pas minutës së 88-të pati një sherr mes futbollistëve. E gjithë situata erdhi për shkak se sarandjoti Muçaj goditi një futbollist kundërshtar dhe për këtë situatë administratori i…

Festë te Tërbuni, Devolli dhe Shkumbini luftë deri në fund

Skuadra e Tërbunit ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin A të Kategorisë së Dytë me fitoren e sotme në transfertë ndaj Tiranës B.  Qëndrimi i klubit pukjan në Kategorinë e Dytë ka zgjatur vetëm një sezon dhe sezoni i ardhshëm i…

Kategoria e Dytë në fushë, shtatë përballje në program

Një ditë më parë u zhvilluan katër ndeshje të Kategorisë së Dytë, kurse sot luhen pjesa tjetër e përballjeve. Veçohet takimi Tirana B-Tërbuni në grupin A dhe pukjanët do tentojnë të vulosin rikthimin në Kategorinë e Parë. Partizani B,…

Bano: Pazare e kompromise, më shumë luhet jashtë fushe

Shkumbini e ka liruar vendin e parë javën e shkuar, pasi u ndal në barazim me Delvinën në transfertë. Tashmë në krye është Devolli i drejtuar nga Stavri Nica, ndërkohë që peqinasit ende nuk e kanë kaluar atë që u ndodhi javën e shkuar.…

Lajm i hidhur, ndahet nga jeta ish-trajneri i Kamzës

Sot është ndarë nga jeta Edmond Dule, i cili pas një sëmundje të rëndë nuk mundi t'i bënte më shumë rezistencë atakut kardiak që i mori jetën. 60-vjeçari ka qenë pjesë e futbollit shqiptar, por ai do të mbahet mend si ish-sportisti dhe…

Kategoria e dytë në fundjavë, zbardhet plani i Federatës

Ndeshjet e javës 24 në Kategorinë e Dytë janë planifikuar që të luhen në fundjavë dhe prej orës 17:00. Nga dy ndeshje janë planifikuar të luhen të shtunën për çdo grup, ndërkohë që ndeshjet e tjera do të zhvillohen të gjitha ditën e diel.…

Nica: Faleminderit Delvinë, tani s’e lëshojmë kreun!

Devolli, duke pasur parasysh kalendarin e Shkumbinit, kishte shumë besim se do ta merrte kryesimin e kampionatit. Kështu ndodhi, pasi peqinaset barazuan në transfertë me Delvinën. Në Bilisht nisi festa, ndërkohë që trajneri Starvi Nica ka…

Shkumbini akuzon, i nxjerr edhe një video arbitrit Ziri

Shkumbini ka humbur vendin e parë në klasifikim, pasi një ditë më parë barazoi 1-1 në Delvinë dhe tashmë Devolli kryeson kur kanë mbetur edhe dy javë kampionat. Peqinasit nuk e kanë kapërdirë barazimin e djeshëm dhe akuzojnë arbitrin e…

Kapiteni Pere: Po të luhet pastër, e kalojmë Shkumbinin!

Devolli kërkon të ngjitet në Kategorinë e Parë dhe shpreson që sot Shkumbini të ndalet me Delvinën. Kapiteni Mateo Pere thekson në një deklaratë të dhënë për “SportEkspres.com” se po të luhet ndershëm deri në fund, atëherë do e parakalojnë…

Ramazani: Shkumbini nuk mendon për Devollin

Daniel Ramazani është një nga futbollistët me më shumë eksperiencë te Shkumbini. 32-vjeçari ka provuar të luajë edhe në skuadra të tjera në futbollin shqiptar, madje edhe në Kategorinë Superiore. Peqinasit luajnë sot kundër Delvinës në…

Albpetroli përplaset me Këlcyrën, Demiraj: Nuk tolerojmë!

Java e 23-të e Kategorisë së Dytë, në Grupin B nuk duket e lehtë për skuadrat që kërkojnë ngjitje në renditje. Kështu edhe Albpetroli i Patosit, i cili gjatë fazës së dytë i ka ngjitur shkallët e renditjes, dhe me 46 pikë pozicionohet i…