Browsing Tag

Flamurtari

VIDEO | Flamurtari nis të lëvizë, njihuni me afrimin e parë

Flamurtari ka zyrtarizuar Gerd Haxhiun për pankinën, ndërkohë që kanë nisur edhe afrimet. Lëvizja e parë në hyrje është mesfushori Semir Bajraktareviç. 31-vjeçari është aktivizuar vitet e fundit në ligën e dytë në Izrael dhe tashmë do të…

Zyrtare: Flamurtari vendos, një vlonjat për pankinën

Flamurtari ka zyrtarizuar trajnerin e ri dhe ai nuk është Julian Ahmataj, me të cilin drejtuesit e klubit vlonjat kishin biseduar. Gjithsesi marrëveshja nuk është konkretizuar dhe ditën e sotme në Vlorë kanë prezantuar Gerd Haxhiun si…

Një foto intriguese, Idrizi bind dyshen e sulmit?

Flamurtari ka pasur probleme të shumta, por kjo nuk i pengon vlonjatët të mendojnë për sezonin e ri futbollistik. Julian Ahmataj pritet të jetë trajneri, ndërkohë që interes të madh ka për lojtarët që do të veshin fanellën kuqezi sezonin e…

Edhe Mustafa “ndjek modën”, rikthehet në Kosovë

Argjent Mustafa është një lojtar i njohur i Superligës shqiptare. Mesfushori nga Vushtrria ishte pjesë e Flamurtarit të Vlorës sezonin e kaluar, aty ku u aktivizua për 1902 minuta. 26-vjeçari ka qenë më parë pjesë e Prishtinës, Trepçës…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet e shumta për të siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm, ndërsa vendimi i “CAS” për…

Daja e mbyll me Flamurtarin, mësohet pasuesi i tij

Ilir Daja e ka mbyllur me Flamurtarin, pas një sezoni ku ai bëri maksimumin dhe e mbylli në vendin e pestë në kampionat. Në Vlorë problemet ishin të shumta, teksa futbollistët për muaj të tërë nuk u paguan. Në kushte të tilla dhe me një…

Edhe Pollozhani drejt largimit, zbulohet destinacioni

Artim Pollozhani mbylli sezonin e dytë te Flamurtari dhe ashtu si shokët e tij të skuadrës pret që vlonjatët ta shlyejnë. Futbollisti me përvojë e ka thënë në të shkuarën se kontrata që ka me kuqezinjtë është garancia më e madhe dhe beson…

Batha: Flamurtar, nuk pendohem! Tiranë, mezi po pres!

Kalimi i Idriz Bathës te Tirana padyshim ishte një ndër afrimet më të përfolura të kësaj merkatoje në vendin tonë, me mesfushorin që në të shkuarën ka qenë pjesë e Partizanit. Edhe pse ka firmosur dhe është prezantuar prej disa ditësh,…

Edhe kapiteni lë Flamurtarin, Kosova e pret

Flamurtari njeh vetëm largime. Agustin Torasa dhe Elton kanë firmosur të Tirana dhe presin t’u bashkohet edhe Idriz Batha, kurse Emiljano Musta është prezantuar te Kukësi. Edhe një pjesë e mirë e lojtarëve të tjerë kanë oferta të…

U transferua te Kukësi, Musta ka një mesazh për Flamurtarin

Emiljano Musta është një nga afrimet e Kukësit në këtë merkato vere dhe pas dy sezonesh, u larguar nga Flamurtari. Në Vlorë, Musta ishte një nga futbollistët më të mirë, duke mbuluar shumë role në fushë dhe duke qenë gjithmonë i gatshëm të…

Batha i shumëkërkuar, tre ekipe të Superiores pas tij

Interesim i madh për mesfushorin Idriz Batha këtë merkato. Futbollisti i Flamurtarit me shumë gjasa do të largohet nga skuadra vlonjate, për shkak të problemeve me financat. 27-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij në një skuadër tjetër të…

Tirana e zakonshme, Laçi e Teuta “revolucion”

Tirana kërkon maksimumin e pikëve me Flamurtarin, për të shkuar me moralin lart në finalen e Kupës. Gjithsesi edhe një pikë i mjafton për mbijetesën dhe do kërkojë ta diskutojë. Trajneri Mema ka bërë një ndryshim të detyruar në formacion,…

Veliu kërkon Europën dhe pret rrogat, Kale tremb Tiranën

Flamurtari luan ndeshjen e fundit të sezonit në kryeqytet përballë Tiranës, e cila nga ana e saj ende nuk e ka siguruar mbijetesën. Në kuadër të këtij takimi, përpara mediave kanë folur Franc Veliu dhe Elton Kale. Fillimisht, foli mbrojtësi…

Idriz Batha i shumëdëshiruar, sytë nga milionat dhe ofertat

Idriz Batha mund të kishte provuar të luante në Greqi këtë sezon, por Larisa gjeti mënyrën për të ndërprerë kontratën për shkak të një shqiponje të bërë vite më parë nga mesfushori. Në fakt arsyeja e vërtetë ishte paga, pasi pak më vonë…

E ardhmja dhe fitorja me Laçin, Ilir Daja i thotë të gjitha

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, pas ndeshjes me Laçin në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Kishim si qëllim që të fitonim ndeshjen e fundit në Vlorë. Ia dolëm dhe ia dedikoj tifozëve dhe qytetit, pasi na kanë mbështetur edhe…

VIDEO | Danilo Alvesh në formë, sërish gol në Kazakistan

Danilo Alvesh duket se më në fund i ka nxehur motorët. Ish-sulmuesi i Flamurtarit ka shënuar përsëri në Kazakistan, ku aktivizohet me ekipin e Okzhetpes. Pas golit të shënuar dy javë më parë në sfidën ndaj Shaktar Karagandit të Donjet…

Pollozhani: Kontratat garancia jonë, ka diçka që na motivon

Artim Pollozhani, mbrojtësi qendror i Flamurtarit, para ndeshjes me Laçin foli për mediat dhe vlerësoi maksimalisht kurbinasit: “Ekziston mundësia të fitojmë. Është ndeshje e vështirë, por pas kësaj kemi një trepikësh me Kamzën. Me Laçin…

Batha: Laçi i vështirë. Unë te Tirana? Ja e vërteta!

Idriz Batha, mesfushori i Flamurtarit, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e radhës me Laçin. Ai vlerëson maksimalisht kundërshtarin, që drejtohet nga një njohje e vjetër e Bathës, Sulejman Starova. Mesfushori beson se…

Arnime të detyruara në mbrojtje, Daja në hall para Laçit

Flamurtari u mposht në fundjavë nga Kastrioti dhe ajo ndeshje është lënë pas. Mendja është te sfida e radhës me Laçin të shtunën. Vlonjatët në këtë ndeshje nuk do të kenë mbrojtësin Franc Veliu, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në…

Humbja me Kastriotin, Ilir Daja e thotë hapur arsyen

Flamurtari u thye në Fushë-Krujë nga Kastrioti me rezultatin 2-0, ndërkohë që nën urdhrat e trajnerit Ilir Daja nuk ishin në dispozicion lojtarë si Enea Koliçi, Blerim Kotobelli, Xhevahir Sukaj dhe Elton Kale. Kjo e bëri edhe më të vështirë…

Nga Fushë-Kruja në Gjirokastër, formacione surprizë

Sot luhet java e 33-të në Superiore dhe janë mësuar aktualisht formacionet në fy prej takimeve që do të zhvillohen. Në Fushë-Krujë Kastrioti pret Flamurtarin dhe trajneri Devolli ka bërë disa ndryshime. Husein mungon për shkak kartonësh dhe…

Vlerësim për Koliçin, shpallet lojtari i muajit

Enea Koliçi është votuar futbollisti i muajit prill nga shoqata “Sporti na Bashkon”, teksa gazetarët sportivë kanë vlerësuar paraqitjet e portierit të Flamurtarit më shumë se golat e shënuar nga Ismail Dunga dhe Redon Xhixha respektivisht…

Daja me dhimbje koke, Flamurtar i cunguar ndaj Kastriotit

Flamurtari ka probleme para ndeshjes me Kastriotin. Janë disa mungesat e sigurta në kampin vlonjat. Mbrojtësi Blerim Kotobelli ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë në ndeshjen me Partizanin, ndërkohë që ka edhe lojtarë të dëmtuar.…

Disiplina i mban në “ajër”, Shehi e Daja gëzojnë

Skënderbeu pret në fundjavë Teutën, kurse Flamurtari udhëton drejt Fushë-Krujës për t’u ndeshur me Kastriotin. Dy ndeshje mjaft të rëndësishme për të katërta skuadrat, që do kërkojnë të marrin pikët maksimale. Gjithsesi dita e djeshme ka…

Daja: U shpërbëmë, vetëm diçka na shqetëson

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, tha në emisionin Gol pas Goli në Supersport: “E nisëm mirë ndeshjen, patëm mundësinë të shënonim të parët. Veliu me temperaturë, Kale me probleme me kaviljen, shto edhe dëmtimin e Sukajt, sjell shumë…

VIDEO: Fluturon Partizani, në derbi për të fituar titullin

Partizani ka marrë një fitore të pastër 0-2 në transfertë përballë Flamurtarit dhe është afruar edhe më shumë me titullin kampion. Golat nga Asani dhe Mensah mjaftuan që “Demat” të dilnin me tri pikë nga transferta vlonjate. Sulmuesi nga…