Daja: Kisha dëshirë për bashkëpunim, ja pse u largova nga Flamurtari

0

Trajneri Ilir Daja bëri një sezon të shkëlqyer në krye të Flamurtarit, edhe pse skuadra vlonjate kishte shumë probleme, kryesisht ato të financave. Por me mbylljen e sezonit që lam pas, Daja u largua nga kuqezinjtë dhe arsyen për largimin e tij, e ka paraqitur sot me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook:

“Te nderuar qytetare te Vlores dhe veçanerisht tifoze te Flamurtarit. Me ane te ketij postimi me duhet tu njoftoj se nga 31 Maj nuk jam me trajner i Flamurtarit. Pavarsisht deshires per te vijuar bashkepunimin kam vleresuar se mungojne kushtet per nje gje te tille.

Ne kete moment nuk me mbetet gje tjeter pervecse te falenderoj te gjithe bashkepunetoret e mi, drejtuesit, ne menyre te vecante te gjithe futbollistet, stafin teknik, tifozet e mrekullueshem dhe ish-futbollistet vlonjat per kete aventure shume speciale qe do te mbetet e paharruar per mua.

Deshiroj gjithashtu te inkurajoj personat pergjegjes, institucionet per te gjetur sa me shpejt nje zgjidhje per statusin, te tashmen dhe te ardhmen e Flamurtarit, sepse Vlora si qytet dhe te gjithe qytetaret e saj meritojne nje klub ne lartesine e vlerave historike te saj ne futbollin Shqipetar.

Ju falenderoj te gjitheve per mbeshtetjen e madhe morale dhe shpresoj te takohemi serish. FALEMINDERIT FLAMURTAR!”, shkroi Daja.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.