Browsing Tag

Flamurtari

VIDEO | Sherr para ndeshjes, tifozët kapen me Trashin

Flamurtari-Partizani ka nisur me tension, ashtu sikurse mbaroi takimi i fundit në Vlorë mes këtyre dy ekipeve. Sërish protagonist mbrojtësi Lorenc Trashi, i cili është ofenduar nga disa tifozë edhe këtë herë. Lojtari i të kuqve ka dashur të…

Ngo jashtë, Skënderbe sulmues. Partizani me surpriza

Luhet prej orës 15:00 katër ndeshje të javës së 32-të të Superiores dhe momentalisht janë mësuar formacionet që do të zbresin në fushë në Tiranë dhe në Vlorë. Në kryeqytet ka surprizuar Ardian Mema, që nuk ka preferuar Majkëll Ngo në majë…

Musta: Në fushë për të fituar, me pagat e njëjta histori!

Flamurtari do të përballet me Partizanin pasditen e nesërme, një sfidë që vlonjatët e luajnë në shtëpi. Në kuadër të takimit, përpara mediave kanë folur Emiliano Musta dhe Andi Ribaj. Fillimisht ka folur Musta, i cili përveçse takimit të…

Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një çështje disiplinore në lidhje me dy lojtarë të këtyre dy ekipeve. Bëhet fjalë për kapitenin e korçarëve, Marko Radas, dhe mesfushorin Idriz Batha.…

Flamurtari takon Dukën, diçka po “gatuhet”

Flamurtari ëndërron pjesëmarrjen në Europa League dhe me paraqitjet e këtij sezoni mund t'ia dalë, sepse është i treti, edhe pse trajneri Ilir Daja po bën një mrekulli, me një skuadër të sakatuar. Megjithatë, problem madhor për…

Kale si Rexhinaldo, zbulon të ardhmen e tij

Elton Kale është një ndër lojtarët më aktivë nëpër rrjetet sociale dhe braziliani shpesh bën postime interesante në profilet e tij. Gjithsesi, këtë herë duket se mesfushori e ka lënë pas humorin dhe ka bër një postim mbi të ardhmen e tij.…

Shehi: Sot u shfaq Skënderbeu dominues, tani të japim 200%

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, vlerësoi lojën e skuadrës së tij në takimin e sotëm kundër Flamurit gjatë intervistës për emisionin “Gol pa Goli”. Tekniku durrsak shpjegoi ndryshimet e bëra në formacion dhe objektivat për ndeshjet e…

Daja: Europa, si titulli! Luftëtari nuk vodhi gjë

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “Të vjen keq kur merr një gol në fund, por po ta analizosh lojën ftohtë, besoj se vinim nga disa fitore dhe donim të vazhdonim. Kundërshtari nuk vodhi…

VIDEO | Supergol dhe dy shtylla, në Vlorë fiton spektakli

Flamurtari e Luftëtari kanë ndarë nga një pikë, teksa përballja mes tyre është mbyllur në barazim 1-1. Kur u duk se vlonjatët po merrnin pikët e plota, ishte Realdo Fili që gjeti rrugën e rrjetës një minutë para fundit të kohës së rregullt…

Fili synon rikthimin te goli, Ahmataj merr masa për dëmtimet

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, është i bindur se përmirësimi i pozitës në renditje nuk do të ndikojë ulë impenjimin e lojtarëve të tij për pjesën e mbetur të sezonit. Në daljen për shtyp që i paraprin transfertës së nesërme ndaj…

Daja: Një bravo të madhe çunave, Koliçi i shkëlqyer!

Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja ka folur për “Supersport” pas ndeshjes së fituar ndaj Kukësit, ku u shpreh shumë i kënaqur me atë që dhanë djemtë e tij në fushën e lojës. “Të them të drejtën, jam i kënaqur se ky tre fitore radhazi janë…

Pollozhani e Ribaj gati për Kukësin: Futemi për tri pikë!

Flamurtari do të luajë nesër në transfertë ndaj Kukësit në “Elbasan Arena”. Në kuadër të ndeshjes, përpara mediave kanë folur Artim Pollozhani si dhe Andi Ribaj, të cilët kanë besim se do të kenë sukses edhe në ndeshjen e radhës. NDESHJA…

Elton Kale “show” me para, Batha: Hape krahun tani!

Flamurtari i ka habitur të gjithë, teksa me rezultatet e javëve të fundit është ngjitur në vendin e tretë në klasifikim. Dje vlonjatët mundën Teutën dhe i morën vendin në renditje, ndërkohë që Idriz Batha shënoi golin e tretë të takimit.…

Daja: Ne flasim me pikë! Licencimi? Çështje për drejtuesit

Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku ka diskutuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Teutës. I pyetur nga paneli i emisionit në lidhje me mundësinë e licencimit të klubit vlonjat, Daja…

Osmani: Humbja në Laç i vë kapakun, fitojmë në Vlorë

Kapiteni i Teutës, Tefik Osmani, beson se skuadra e tij do fillojë kthesën duke filluar nga takimi i së mërkurës ndaj Flamurtarit në Vlorë. Në intervistën për “RTSH SPORT”, futbollisti i durrsakëve u shpreh i bindur se skuadra ka një grup…

“Pitbulli”, “Biberoni” dhe “Deputeti”: Musta…

Lojtarët e Flamurtarit nuk zhgënjejnë kurrë me postimet e tyre me doza humori në rrjetet sociale. Situata e rënduar me pagat ka prekur të gjithë futbollistët, por grupi qëndron i bashkuar dhe disa lojtarë mundohen të shtojnë optimizmin në…

Batha: Po na plaste zemra. Pagat? Pyesni presidentin

Mesfushori i Flamurtarit, Idriz Batha, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të sfidës ndaj Tiranës. Futbollisti i skuadrës vlonjate u shpreh i kënaqur me fitoren e sotme, ndërsa shpjegoi dhe arsyen e formës…

Daja: Do ishim më lart me grupin e plotë

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “E kishim vlerësuar Tiranën prej lojërave të mira, jo prej pozicionit. Shfrytëzuam pushimin, që ka dy anë medalje. Humb ritmin e lojës, u pa që patëm…

VIDEO | Flamurtari heroik, Tirana sheh makthet e 2017-ës!

Krizë totale te Tirana, që mundet në Vlorë nga Flamurtari me rezultatin 1-0 dhe tashmë Kastrioti i parafundit është vetëm tre pikë larg. Hijet e mbijetesës janë shfaqur, ndaj bardheblutë në vazhdim duhet të kenë kujdes. Sigurisht, fitorja e…

Borxhet: Ultimatum Flamurtarit, Korabit i hiqen tre pikët

Në një vend normal me kohë duhet të ishin marrë masa, por sigurisht që Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit nuk është si Diego Simeone dhe Kristiano Ronaldo. Për t’i treguar k****, si fillim duhet t'i kesh.…