Browsing Tag

De Biasi

De Biazi, Panuçi, Reja: Trajnerët kuqezi në fokusin e Dukës

Armando Duka ka dhënë një intervistë ekskluzive për “ProffesioneSport”, ku foli për trajnerët e kombëtares shqiptare, kualifikimin në Euro2016 dhe për presidencën e tij. Mes të tjerash, kreu i FSHF-së tha: President që në vitin 2002:…

De Biazi i pafat, Lotito i beson ish-trajnerit të Italisë

Ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Xhani De Biazi, ishte një ndër kandidatët për të marrë rolin e trajnerit të Salernitanës. Megjithatë, në fund nuk ishte e thënë që 63-vjeçari të rikthehej në Serie B. Trajneri i ri i skuadrës…

Një stol bosh në Serie B, De Biazi dhe Ventura në balotazh

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, po qëndron larg profesionit të tij prej gati dy vitesh. Tekniku 63-vjeçar ka preferuar të jetë pranë sportit në rolin e analistit në medie të ndryshme, por së fundmi një opsion interesant vjen nga…

De Biazi e ka me Taren: Lacio ka bërë blerje të dështuara

Ëndrra Champions për Lacion u shkrumbua teksa ekipi i Simone Inzagit u mund nga Atalanta më rezultatin 3 – 1 në “Olimpico”. Ky takim u analizua nga ish-trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi gjatë një emisioni sportiv në vendin…

“Panuçi vs De Biazi” në shifra, diferencat e frikshme!

Kristian Panuçit nuk i shkuan gjërat ashtu siç i kishte menduar te Shqipëria. Trajneri italian mbylli ndeshjen e tij të 15-të në krye të pankinës kuqezi dhe në këto 15 takime ka një bilanc shumë negativ. Vetëm 4 fitore, 2 barazime dhe 9…

De Biazi kthehet në Levante dhe fiton “derbin” me Bardhin

Thuajse 10 vjet pas prezantimit te Levante, Xhani De Biazi kthehet në “vendin e krimit” dhe me Alavesin e tij e nis frikshëm, duke fituar 2-0. Pikët e para, fitorja e parë e sezonit, pikrëisht në debutim, start i pabesueshëm i ish-trajnerit…

Alaves e zyrtarizon: Mirë se erdhe, De Biazi!

Ishte mbyllur me kohë, por tashmë ka ardhur edhe njoftimi i Deportivo Alavesit: Xhani De Biazi është trajneri i ri i skuadrës së kampionatit spanjoll. “Deportivo Alaves punëson Xhani De Biazin si trajner të skuadrës së parë. Mirë se erdhe,…

De Biazi e zyrtarizon: Po, firmosa me Alaves

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, kthehet në La Liga, aty ku ka drejtuar Levanten në sezonin 2007/08. Më 14 qershor italiani me pasaportë shqiptare la drejtimin e kombëtares kuqezi, çuditërisht pas një suksesi të bujshëm…

De Biazi: Panuçi i pëlqeu Dukës, nuk ia këshillova unë

Natyrisht, pas zyrtarizimit të Kristian Panuçit në stolin e Shqipërisë nuk mund të mungonte një prononcim nga paardhësi i tij, Xhani De Biazi, i cili ka lënë gjurmë të pashlyeshme në historinë e sportit shqiptar. Në një intervistë për…

De Biazi “zbulon” pasardhësin e tij te Shqipëria

Pipo Inzagi është një ndër emrat më të përfolur për të marrë drejtimin e Shqipërisë, por Xhani De Biazi me siguri di diçka më shumë se gazetarët, pasi ditët e fundit ka qenë në Shqipëri dhe ka bisduar gjatë edhe me Armand Dukën.…

De Biazi: Më donte Polonia, Duka tha “jo”

Në intervistën e gjatë lëshuar për Supersportin, Xhani De Biazi ka zbuluar mjaft histori interesante dhe njëra prej tyre lidhet me ofertën që ka marrë nga Polonia dhe mund të ishte konkretizuar, nëse nuk do të ishte për refuzimin e Armand…

De Biazi: Kosovën nuk e refuzoj

Trajneri Xhani De Biazi tashmë është pa ekip, pas largimit nga Shqipëria. Në një intervistë të gjatë në Supersport, ai ka prekur tema të ndryshme, duke përfshirë edhe një ofertë të mundshme ngë Kosova, që ndoshta së shpejti do të vendosë të…

De Biazi refuzon paratë e Arabisë Saudite

Ish-trajneri kuqezi u kontaktua nga Al Ahli Xhedah, që i ofroi deri në 400 mijë euro për në sezon, bashkë me bonuse, por nuk u bind E ardhmja e Xhani de Biazit vazhdon që të jetë një rebus, por jo sa i përket stolit të Shqipërisë, pasi…

Andi Lila: Desha ta puth De Biazin

Si zakonisht, Andi Lila e ka shoqëruar me batuta fjalimin e tij të shkurtër gjatë ceremonisë për largimin e Xhani De Biazit nga kombëtarja shqiptare. Futbollisti i kombëtares sonë nuk iu përmbajt protokollit, duke mos lexuar, siç tha ai,…

“Gashi dhe Xhaka kërcënuan me largim që para Francës”

Një zbulim i bujshëm nga Xhani De Biazi, i cili me sa duket pak nga pak do të fillojë të flasë hapur në lidhje me kombëtaren kuqezi, pas largimit nga stoli i Shqipërisë. Në një intervistë ekskluzive për Supersportin, De Biazi ka zbuluar…

De Biazit i del emri për votime në Tiranë

Xhani De Biazi mbetet shqiptar, edhe pas largimit nga kombëtarja. Trajneri italian mund të quhet edhe trajneri shqiptar, sepse tashmë është kohë zgjedhjesh dhe emri i tij është në listat e votuesve në Tiranë. Ndonëse pa banesë në Tiranë,…

Gëzuar De Biazi, urojmë që të mos mbetesh më i miri!

Xhani De Biazi sot ka ditëlindjen, mbush 61 vjeç. Zor se ka pasur ndonjë ditëlindje më të trazuar e me stres. Për herë të parë pas disa vitesh e feston ditëlindjen duke mos qenë trajneri ynë, por duke i uruar "Gëzuar", i themi që do të…

Berisha për De Biazin: Nderove një popull të tërë

Etrit Berisha ka falënderuar Xhani De Biazin me një postim në Instagram, pasi ka mësuar për largimin e trajnerit italian, me të cilin u bë një pikë kyçe e kombëtares shqiptare. Portieri shkruan: “Ke qenë një shembull për ne, na bëre të…

Lorik Cana: Respekt për De Biazin, faleminderit për gjithçka

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka një mesazh të shkurtër për trajnerin De Biazi, pas largimit të këtij të fundit nga kombëtarja. Të dy bashkë kanë qenë protagonistë të mëdhenj një ngjitjes së Shqipërisë në Olimp, duke u…

Cikalleshi, një mesazh unik për De Biazin

Sokol Cikalleshi ka përdorur Instagramin për të shprehur atë që ndjen pas lajmit se Xhani De Biazi ka lënë drejtimin e kombëtares shqiptare. Sulmuesi i kombëtares, i cili ka qenë gjithnjë një “ushtar” i bindur, duke pranuar stolin, madje…

Strakosha: De Biazi bëri një komb të besojë

Thomas Strakosha është bashkuar me korin e futbollistëve të kombëtares, që kanë përshëndetur dhe falënderuar trajnerin Xhani De Biazi, pas largimit të këtij të fundit nga drejtimi i kombëtares shqiptare. “Faleminderit për gjithçka,…

Lila: Më vjen për të qarë!

Andi Lila ka postuar në rrjetet sociale një mesazh të shkurtër, por prekës, për trajnerin Xhani De Biazi. Mesfushori i kombëtares nuk e fsheh dëshpërimin e tij për largimin e italianit nga stoli i Shqipërisë. “Mister,nuk më vjen turp…

Duka lë një derë të hapur për Tramexanin

Mbreti vdiq, rroftë mbreti. Tashmë Federata Shqiptare e Futbollit duhet të kthejë faqe dhe të gjejë pasardhësin e De Biazit, mision tepër i ndërlikuar, sepse të gjithë do e krahasojnë trajnerin e ri me italianin. Presidenti Armand Duka,…

Duka: Largimin e do De Biazi, jo unë

Presidenti i Federatës, Armand Duka, ka dalë krah De Biazit në konferencë për shtyp, duke folur për largimin e italianit. "Arsyeja e konferencës lidhet me atë të djeshmen, ku De Biazi lajmëroi largimin në fund të kontratës. Nuk më ka…

Zyrtare/ E bujshme, De Biazi ikën që sot!

Dje konferencë për shtyp vetëm, sot Xhani De Biazi ka dalë në konferencë me Armand Dukën. Dje De Biazi lajmëroi se do ta lërë kombëtaren në tetor, sot lajmëroi se largohet menjëherë. Vendim i bujshëm, i marrë në 24 orët e fundit,…

Duka: De Biazi ka kontratë, nuk e pushoj

Situata alarmante në kombëtare ka detyruar presidentin e FSHF-së, Armand Duka, të qëndrojë pranë skuadrës dhe ai ka udhëtuar për në Stamboll, një ditë përpara nisjes drejt Izraelit, për të kuptuar më shumë mbi atë që po ndodh në këtë…

De Biazin e duan edhe pronarët e Interit

Është gjithnjë e më e turbullt e ardhmja e Xhani De Biazit, pasi Shqipëria është në krizë, trajneri mohon çdo lajm për largim dhe ndërkohë nga Italia spekulimet nuk kanë fund. Sot e ka radhën e përditshmja Tuttosport të hedhë “shashkën”…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online