Apolonia fiton derbin ndaj Albpetrolit, Besa mundet nga Gjilani

Apolonia ka zhvilluar ditën e sotme një test miqësor ndaj skuadrës “fqinje” të Albpetrolit. Ndeshja ndaj…

Magani ngre tonet në skuadër, kërkon impenjim e seriozitet

Dita e djeshme ka qenë një kërkesë llogarie e trajnerit Magani për skuadrën e Besës. Jo…

Besa bën “pazar” te Partizani, merr një mbrojtës

Besa vijon me merkato dhe këtë herë kavajasit kanë nënshkruar me një lojtar të ri si…

Takimet miqësore | Bindin Dinamo dhe Turbina, Besa pëson disfatë

Dinamo fitoi takimin miqësor me Burrelin, duke bindur me lojë dhe duke triumfuar 3-1. Të besuarit…

Besa e Korabi gjejnë miqësore, Bubeqi: Mundësi për të rinjtë

Edhe nesër pritet të ketë disa miqësore, kryesisht nga ekipet e Kategorisë së Parë. Kështu, Besa…

Afrimi më i fundit te Besa, zyrtarizohet mbrojtësi lezhjan

Pas ardhjes së Gugash Maganit në pankinën e Besës, lëvizjet në merkato kanë qenë të dukshme…

Mema: Hoxhallari dhe Kobina na prishin punë, Sentamu ka probleme

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema u shpreh shumë i kënaqur me lojën dhe rezultatin që arritën…

Magani: Refuzova Superioren për Besën, kemi më potencial se Bylisi

Trajneri i Besës, Gugash Magani foli për gazetarët e pranishëm në stadium pas ndeshjes miqësore përballë…

Triumfon Tirana, Muçi dhe Doka përmbysin Besën

Tirana dhe Besa kanë luajtur një ndeshje miqësore sot në kryeqytet dhe në stadiumin “Skënder Halili”,…

Çarls te Besa? Magani qartëson zërat e merkatos

Çinedu Çarls e ka mbyllur aventurën e tij të shkurtër me skuadrën e Rabotniçkit, ku u…

Besa “blindon” mbrojtjen, Egnatia merr një sulmues

Besa do Superioren dhe për këtë drejtuesit klubit kanë bërë disa lëvizje në merkato, madje duke…

Gugash Magani buzëqesh, Tomori i bën një “dhuratë”

Një ditë më parë nuk doli në stërvitje, teksa objektivi për të ishte i qartë: të…

Triumfojnë Besa e Shënkolli, paqe mes Dinamos dhe Apolonisë

Përballje të shumta miqësore të zhvilluara sot. Interesant në Fier takimi mes Apolonisë vendase dhe Dinamos.…

Besa pazar në Berat, kërkon të rrëmbejë kapitenin

Tomori mund të humbasë kapitenin e vet Ervis Çaço këtë janar, çka do ishte një goditje…

Kastrioti dhe Teuta kalojnë testet e para, Devolli debuton me fitore

Miqësorja e zhvilluar sot në Kavajë midis Besës dhe Kastriotit ka përfunduar me fitoren e krutanëve…

Bizhdili: Me Maganin trajner shkojmë në Superiore!

Gugash Magani u emërua para pak javësh si trajneri i ri i skuadrës së Besës. Klubi…

Si e bindi Bizhdili, Magani thotë fjalët e para si trajner i Besës

Edhe pse nuk e kishte paralajmëruar një ndryshim të bankinës, Presidenti i Besës Nexhat Bizhdili duket…

Rikthehet Gugash Magani, nënshkruan edhe talenti Deliu

Gugash Magani rikthehet të drejtojë në Shqipëri, pas asaj eksperience te Trepcca ’89 në Kosovë. Trajneri…

Besa nis merkaton, zyrtarizohen dy “goditjet” e para

Besa e lëshoi kreun e grupit B në fund, por gara me Bylisin pritet të jetë…

Besa në 14 javë, Begeja beson te vendi i parë: Jemi brenda parashikimeve

Kategoria e Parë e sezonit 2018-2019 e ka mbyllur gjysmën e parë me 14 ndeshje të…

Mes Partizanit dhe Besës, Përparim Daiu mesazh “demave”: Kujdes nga Kukësi!

Të premten e kësaj jave nisin ndeshjet e fundit të aktit të dytë (faza e dytë)…

Besa nuk ia del në Ballsh, Bylisi mbetet në krye

Është mbyllur pa gola ndeshja e kreut në grupin B në Kategorinë e Parë, me Bylisin…

Besa, me “përforcime” drejt finales me Bylisin

Besa do të kërkojë të rimarrë kreun e renditjes në grupin B dhe për këtë duhet…

Supersfidat e së Parës, ka ndryshim plani nga FSHF

Nga e shtuna deri të hënën luhen ndeshjet e radhës së Kategorisë së Parë. Shumica e…

Shkumbini e pëson rëndë, Besa sërish pa tifozë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka martë vendimet e radhës, teksa spikat dënimi i…

Kapiteni Mihani “ul tonet”: Në Ballsh, jo si finale!

Java e 13-të e Kategorisë së Parë do të mbyllet ditën e diel me kryendeshjen e…

Besa vjen me mesazh të fortë, ditë ndryshe për verdhezinjtë

Futbolli është sporti më popullor në botë, por mesazhi që duhet të përçojë pak e nga…

Apolonia sërish pa tifozë, Besës i shkon për shtat

Apolonia do të luajë sërish pa tifozë, këtë herë ndaj Besës kryesuese. Fierakët nuk mund të…

Begeja: Me Pogradecin duhet të fitonim, nuk ka justifikim terreni

Në javën e 10-të të Kategorisë së Parë, Besa kryesuese e Grupit B ngeci në fushën…

Jeta e re e Ariel Shtinit, trajnerit që studion Guardiolën: Besoni, ëndrrat realizohen!

Ariel Shtini mund të jetë harruar nga shumëkush, të tjerë as që e kanë parë të…

VIDEO | Pogradeci i fortë, Besa ndalet mes baltës

Besa mbetet e para në grupin B të Kategorisë së Parë, por nuk e ka ruajtur…

VIDEO | Super-stadiumi i Kavajës, e mbani mend premtimin e bërë?

Në Shqipëri jemi regjur me premtimet elektorale. Një prej tyre ka qenë edhe ai që u…

Kosova U21 gjen rival, nesër vëllazërore në Kavajë

Kosova U21 është grumbulluar në Durrës, ku po kryen një kamping për të evidentuar lojtarë cilësorë…

Besa rimerr kreun me vuajtje, Veleçiku mposht Burrelin

Janë mbyllur dhe dy ndeshjet e fundit të javës së tetë në Kategorinë e Parë. Në…

Kevitani drejt përjashtimit, dënim i rëndë për Besën

Besa fitoi ndeshjen e fundit në Rrogozhinë, por e ka pësuar rëndë nga Komisioni i Disiplinës…

Kategoria e Parë | Besa kap kreun mes tensionit, Shënkolli ndal ritmin e Vllaznisë

Janë zhvilluar sot tetë takimet të javës së shtatë në dy grupet e Kategorisë së Parë.…

Besa likuidon Bylisin dhe kap kreun e tabelës

Besa e Kavajës ka mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0. Golat për vendasit i shënuan Mëllugja në…

Gola e penallti të humbura, në Berat nuk ka festë

Tomori ka shpërdoruar një mundësi të artë për t’u ngjitur në krye të grupit B së…

Shënkolli shkatërron Korabin, paqe mes Tomorit e Besës

Janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së tretë të Kategorisë së Parë dhe Shënkolli…

Tomori për kreun ndaj Besës, Shënkolli pret Korabin

Java e tretë e Kategorisë së Parë mbyllet sot, teksa luhet nga një takim për secilin…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online