Browsing Tag

Besa

Magani te Feronikeli? Vjen reagimi zyrtar

Gugash Magani, trajneri peqinas i Besës, është lakuar sot për një largim të mundshëm nga kavajasit drejt Kosovës, te kampionët e Feronikelit. Diçka e tillë është hedhur poshtë nga verdhezinjtë, që kanë dalë me një deklaratë dhe theksojnë…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet e shumta për të siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm, ndërsa vendimi i “CAS” për…

Besa nuk i ndahet talenteve, firmos mbrojtësi shkodran

Skuadra e Besës së Kavajës ka njoftuar afrimin e mbrojtësit shkodran Egzon Shimaj. Futbollisti 18-vjeçar ka qenë një ndër elementët më të dalluar të akademisë së Vllaznisë dhe pjesë e grumbullimeve të kombëtareve të grupmoshave të…

Lajm i keq për Maganin, operohet mbrojtësi kavajas

Një nga lojtarët kryesore të Besës do të humbasë fazën përgatitore, pasi ditën e sotme ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale. Bëhet fjalë për mbrojtësin Besmir Kullolli, i cili ka postuar edhe një foto në rrjetet sociale. Klubi kavajas e…

Çelhaka larg Besës, tani me “busull” nga Superiorja

Pas mbylljes së sezonit të kaluar, nga Besa u larguan disa titullarë si Çaço, Danaj, Albi Çekiçi, Mziu, Dikson e Mellugja. Edhe pse presidenti Bizhdili e trajneri Magani kanë deklaruar se nuk do të ketë më largime, sulmuesi 24-vjeçar, Alked…

Magani e do me ngulm, Kaja drejt rikthimit

Mbrojtësi Ervis Kaja është pranë rikthimit te skuadra e tij mëmë, Besa. Mbrojtësi shtatlartë shikohet si një përforcim serioz në radhët e repartit të prapavijës te skuadra kavajase. Ngjitja në Kategorinë Superiore është deklaruar si…

Pritej në Shijak, Mëllugja zgjedh Superioren: Kam firmosur!

Ditë më parë, tek Erzeni deklaruan se kishin hyrë në bisedime me mesfushorin matjan të Besës, Donald Mëllugja. Madje të martën paradite ai pritej që të firmoste me shijakasit, por nuk ka ndodhur kështu. Vetë Mëllugja deklaron për…

Merkato e Besës, Klejdi Zenelaj zbulon strategjinë

Gugash Magani do të mbetet në krye të Besës, ndërkohë drejtuesit po punojnë pa shumë bujë në merkaton e kësaj vere. Sekretari i klubit kavajas, Klejdi Zenelaj, për SportEkspres.com deklaron se  Besa po i kushton vëmendje elementit të ri,…

Zyrtare: Besa i “rrëmben” Vllaznisë një talent

Besa ka bërë lëvizjen e dytë në merkato. Pas afrimit të anësorit të majtë, Klevis Shaqe, kavajasit kanë nënshkruar ditën e sotme me mesfushorin Uheid Hoxha. Fantazisti shkodran nënshkruan kontratën e parë si profesionist dhe do tentojë të…

Miraka: Kam oferta, por në fillim flas me Besën

Edhe pse është me pushime në Itali, portieri i Besës, Festim Miraka nuk ka qëndruar indiferent në këtë periudhë merkatoje. Mediatikisht, gramshioti Miraka është përfolur gjatë kësaj periudhe për lëvizje të mundshme të tij nga skuadra e…

Besa nis merkaton, i merr Tomorit një korçar

Besa është një klub që i kushton vëmendje të rinjve dhe merkaton e ka nisur me afrimin e një 19-vjeçari. Ditën e sotme ka nënshkruar Klevis Shaqe, një lojtar i dalë nga ekipet e moshave të Skënderbeut. Klubi kavajas bën me dije se Shaqe…

Bylis e mbyll me goleadë, nis festa në Ballsh

Bylis mundi Besën e Kavajës me rezultatin 4 – 0  në ndeshjen e javës së fundit të këtij edicioni të Kategorisë së Parë. Guindo (2x), Lamçja dhe Peposhi ishin shënuesit e golave për skuadrën mallakastriote. Pas ndeshjes presidenca e…

Magani: Ky është futbolli, në Ballsh me një objektiv!

Bylisi dhe Besa, dy skuadra që deri disa javë më parë ishin rrotë më rrotë për vendin e parë në grupin B të Kategorisë së Parë, përballen mes tyre në stadiumin “Adush Muça” të qytetit të Ballshit. Gara ka përfunduar dhe skuadra e drejtuar…

Disiplina kundërshton Ngonë, Besa e pëson prej dhunës

Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme dhe ka marrë vendimet mbi parregullsitë e hasura gjatë fundjavës. Ndeshja Besa-Bylisi kishte vëmendjen kryesore, pasi u godit anësori Denis Rexha dhe u ndërpre ndeshja. Këtë herë Disiplina…

VIDEO | Mbyllet përfundimisht takimi, vendosin arbitrat

Besa-Bylisi është kryendeshja e javës në Kategorinë e Parë. Dy skuadrat ndahen mes tyre me tre pikë dhe ballshiotët synojnë të ruajnë diferencën minimalisht. Kavajasit duan tre pikët dhe ta lënë gjithçka për ndeshjen e fundit në Ballsh.…

Magani i qartë: Java më e rëndësishme, me Bylisin një finale

Besa-Bylis është ndeshja kryesore e kësaj jave në Kategorinë e Parë. Kavajasit i presin ballshiotët në shtëpi dhe do tentojnë të fitojnë dhe t’i barazojnë me pikë. Një sfidë që pritet të jetë tepër e luftuar, ndërkohë që do të transmetohet…

Besa nuk zhgënjen ndaj Orikut, Turbina thellon krizën e Tomorit

Besa ka marrë tri pikët në transfertën në Orikum ndaj Skuadrës së Orikut. Autorit i golit të vetëm të këtij takimi ishte mesfushori kavajas  Çelhaka. Me këtë fitore Besa shkon tre pikë larg Bylisit të vendit të parë, skuadër me të cilën do…

Mihani: Nuk ka ndeshje të lehta për Besën, duam Superioren

Këtë javë Besa luan në transfertë me Orikun, një sfidë ku kavajasit do të kërkojnë fitoren për të ngushtuar sërish në tre pikë diferencën me Bylisin kryesues. Meglid Mihani, kapiteni i verdhezinjve, e vlerëson si mjaft të vështirë këtë…

Besa pushim, programon miqësore me Flamurtarin

Besa është pushim këtë javë dhe shpreson që Bylisi kryesues të ndalet. Gjithsesi kavajasit nuk qëndrojnë pushim dhe kanë planifikuar të zhvillojnë një ndeshje miqësore, madje me Flamurtarin që garon në Superiore. Një ndeshje që vlen…

Kastrioti në fushë, planifikon një miqësore në fundjavë

Kastrioti mori maksimumin e pikëve kundër Tiranës dhe tanimë mendon për ndeshjen e radhës me Teutën. Ndërkohë që kampionati është pushim, trajner Bledar Devolli do e shohë skuadrën e tij në aksion në një ndeshje miqësore. Krutanët do të…

Shqipëria U20 plot “mistere”, sot test me Besën

Shqipëria U20 do të zhvillojë ditën e sotme një miqësore me Besën. Ndeshja luhet në stadiumin e qytetit të Kavajës prej orës 15:30, ndërkohë që ka diçka jo normale në gjithë këtë dhe lidhet me faktin që FSHF nuk ka bërë asnjë njoftim.…

Festa e 7 marsit, surprizohet Gugash Magani

7 marsi njihet si Festa e Mësuesit dhe ajo është festuar edhe tek ekipi i Besës. Futbollistët kanë befasuar trajnerin e tyre, Gugash Maganin, ndërkohë që klubi ka postuar edhe videon nga momentet festive te verdhezinjtë. “Lojtarët…

Bylisi e Besa luftë në distancë, finale në Lezhë

E para vijon rrugëtimin e saj dhe sot zhvillohen disa takime mjaft interesante. Vllaznia pret lajme të mirë nga Lezha, ku përballen dy skuadrat që kanë më afër në tabelën e klasifikimit. Besëlidhja do kërkojë tre pikët ndaj Erzenit, skuadër…

Mihani ndez garën: Tani do shikoni Besën e vërtetë

Në Kavajë besojnë ende te ngjitja në Kategorinë Superiore. Përgjysmimi i pikëve e ka çuar në katër pikë diferencën me rivalët e Bylisit dhe tani Besa e ka vetë në dorë fatin e saj. Besimi te skuadra e Gugash Maganit nuk mungon, siç e…

Besa ngec në Lushnje, “asist” për Bylisin

Lushnja ka fituar pastër në shtëpi përballë Besës së Kavajës, duke marrë një trepikësh të rëndësishëm për një vend në pesëshen e parë dhe duke i dhuruar një “asist” Bylisit. Lagunarët shënuan nga një gol për pjesë. Alushi gjeti golin e…

Magani: Duhet më shumë besim, Besa lufton deri në fund

Skuadra e Besës së Kavajës është ndjekësja më e afërt e Bylist kryesues në renditjen e Grupit B të Kategorisë së Parë. Diferenca me -4 pikë nuk i ka ndalur kavajasit që të besojnë deri në fund kapjen e kreut të renditjes dhe ngjitjen në…

Erzeni komplikon situatën e Vllaznisë, Bylisi e Besa super

Erzeni hap garën për kreun në grupin A, pasi kanë mundur shkodranët e Vllaznisë me rezultatin e pastër 2-0. Diferenca mes dy skuadrave ka shkuar në 4 pikë dhe shijakasit do mundohen ta ruajnë këtë distanca, pasi me përfundimin e fazës së…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online