Browsing Tag

Bayern Munich

VIDEO | Hazard debuton me humbje, Reali merr leksion nga Bajerni

Real Madrid dhe Bajern Mynih kanë zhvilluar miqësoren e parë në  SHBA në kuadër të turneut “International Champions Cup”. Zinedin Zidan hodhi për herë të parë në fushë blerjet e merkatos së verës si Hazard, Joviç, Kubo dhe Rodrigo, por në…

Bejl te Bajerni? Kovaç flet troç

Bajerni i Mynihut ka qenë një ndër klubet më të përfolura si destinacioni i ardhshëm i Gareth Bejl. Uellsiani nuk është më në planet e Zinedin Zidan dhe në Madrid janë në pritje të blerësve. Mirëpo e sigurt është që një ofertë nuk do të…

E ardhmja e Sane? E vendosin sponsorët!

Leroi Sane është objektivi i madh i Bajernit të Mynihut. 23-vjeçari i krahut të majtë të sulmit nuk shihet si titullar nga Pep Guardiola dhe është pranë largimit nga Mançester Siti. “Na ka kërkuar të mos e shqetësojmë gjatë pushimeve.…

Bajerni nis ofensivën, synohet “luftëtari” i Juventusit

Bajerni ka nevojë për përforcime dhe drejtuesit e dinë mirë këtë fakt. Ideja e tyre e fundit intrigon jo pak. Objektivi i klubit bavarez luan në Serie A, konkretisht te kampionët e Juventusit. Ai nuk është një emër i panjohur në Bavari,…

Bajerni nuk ndalet, gati akordi me 25-vjeçarin e Juventusit

Bajern Mynih prezantoi gjatë ditës së djeshme Benxhamin Pavard. Mbrojtësi francez do të vijojë karrierën në Bavari, ndërsa drejtuesit e klubit gjerman po përgatisin goditjen e radhës. “Corriere dello Sport” raporton se kanë nisur…

Bajerni përforcon mbrojtjen, prezanton kampionin e botës

Akordi ishte arritur prej kohësh, ndërsa zyrtarizimi ka ardhur gjatë ditës së sotme. Bajern Mynih ka prezantuar Benxhamin Pavard, ish-lojtarin e Shtutgartit. 23-vjeçari u shpall kampion bote me Francën verën e kaluar, duke fituar postin…

Gati për marshim, Bundesliga nis me një sfidë “zjarri”

Bundesliga do të çelë sezonin e ri me datë 16 gusht. Kampionët e Bajern Mynih do të presin në shtëpi Hertën e Berlinit, ndërsa tetë ndeshjet e tjera do të zhvillohen një ditë më vonë, të shtunën e 17 gushtit. Gladbah-Shalke 04 është…

Kovaç në panik: Kemi nevojë për përforcime, dua 4 blerje

Niko Kovaç pret ende përforcime. Frenk Riberi, Arjen Roben, Rafinja, Hames Rodrigez dhe Mats Humels janë larguar nga ekipi bavarez, ndërsa të njëjtën rrugë pritet të zgjedhin edhe Zherom Boateng e Renato Sançez. Trajneri kroat ka një…

Merkato pa “rregulla”, Bajerni befason Milanin

Ozan Kabak dhe Shtutgarti me sa duket po i bëjnë lëmsh të gjithë. Ditët e fundit ishte bërë me dije se gjithçka ishte mbyllur dhe turku do të kalonte te Milani për 17 milionë euro (15+2 bonuse). Gjithsesi, ditën e sotme "Bild" raporton…

Mesfushori refuzon Bajernin, “dorëzohen” në Gjermani

Bajerni tentoi deri në fund të siguronte shërbimet e Rodrit, mesfushorit të Atletiko Madrid. Sipas raportimeve të “Kicker”, bavarezët ishin gati të paguanin klauzolën prej 70 milionë eurosh për mesfushorin, por ky i fundit ka refuzuar. E…

Risia e Bajernit, teste anti-bombë në “Alianz Arena”

Alianz Arena është një nga stadiumet më të sigurt dhe më modernë në botë. Megjithatë, kjo nuk mjafton për Bajernin e Mynihut që do të rrisë sigurinë dhe efikasitetin e impiantit sportiv. Sipas raportimeve të Bild, klubi bavarez do të…

Njësoj si me Hames Rodrigez, Bajerni kërkon yllin e Realit

Bajern Mynih po kërkon për zëvendësuesit e Arjen Roben dhe Frenk Riberi. Ideja e fundit quhet Garet Bejl. Uellsiani i Real Madrid është me valixhe gati, pasi trajneri Zidan nuk e sheh më pjesë të skemave të tij. Për 30-vjeçarin ka…

Bajerni befason me kërkesën e tij, Boateng drejt Serie A

Bajerni i Mynihut ka nxjerrë në merkato Zherom Boateng. Mbrojtësi 30-vjeçar ka humbur postin e titullarit dhe largimi është shpëtimi i vetëm. Trajneri Kovaç nuk e ka në planet e tij për sezonin e ardhshëm, ndërsa të njëjtën gjë mendon edhe…

Liverpul apo Bajern Mynih? Afrikani merr vendimin final

Nikolas Pepe është një ndër sulmuesit më të kërkuar në merkato. Lojtari nga Bregu i Fildishtë pëlqehet shumë nga Bajern Mynih dhe Liverpul. Bavarezët e ndjekin prej kohësh dhe kanë nisur negociatat me të, ndërsa Jurgen Klop synon ta…

Objektiv i përbashkët, Bajerni “stërkëmbës” Guardiolës

Uli Hënës ka premtuar një verë shumë aktive në merkato dhe tepër të zjarrtë për tifozët. Bajern Mynih po punon fort për të përforcuar kontingjentin e Niko Kovaç. Ideja e fundit është një spanjoll dhe bavarezët i janë bashkuar garës për…

Barcelona shqetëson Bajernin, gati oferta për yllin gjerman

Dështimet në sezonet e fundit në Champions Ligë e kanë lodhur Barcelonën. Trofeu prestigjioz mungon në Katalunjë prej vitit 2015, aty ku Mesi me shokë mposhtën Juventusin 3-1 në finalen e Berlinit. Rikthimi te triumfi në Europë është…

Bekenbauer e fton te Bajerni, vjen përgjigja e Jurgen Klop

Jurgen Klop arriti më në fund të fitojë një finale dhe Champions Ligën. Urimet për trajnerin e Liverpulit ishin të shumta, ku nuk mungoi as ajo e Franc Bekenbauer. Legjenda e futbollit gjerman u shpreh për patriotin e tij se është një…

Juventusi pranë goditjes së bujshme, pazar te Bajerni

Çështja kryesore që diskutohet te Juventusi është padyshim ajo e trajnerit të ri, por gjithsesi kjo nuk do të thotë që drejtuesit nuk po mendojnë për merkaton. Pikërisht ditën e sotme “Calciomercato.com” raporton se drejtuesit e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online