Barcelona shqetëson Bajernin, gati oferta për yllin gjerman

0

Dështimet në sezonet e fundit në Champions Ligë e kanë lodhur Barcelonën. Trofeu prestigjioz mungon në Katalunjë prej vitit 2015, aty ku Mesi me shokë mposhtën Juventusin 3-1 në finalen e Berlinit.

Rikthimi te triumfi në Europë është objektivi i madh për sezonin e ardhshëm dhe drejtuesit nuk po kursehen për përforcimin e skuadrës. Emri i fundit që ka dalë në skenë është i bujshëm.

Portugezi Semedo është drejt largimit dhe Barcelona ka piketuar pasardhësin e mbrojtësit të djathtë. Sipas raportimeve të katalanases “Sport”, kampionët e Spanjës pëlqejnë shumë Xhoshua Kimish.

24-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2023 me Bajernin e Mynihut, që vështirë të heqë dorë nga një prej lojtarëve më të rëndësishëm të saj. Megjithatë, Barcelona po monitoron situatën dhe po përgatit një ofertë tunduese për klubin bavarez dhe vetë lojtarin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online