Browsing Tag

Bayern Munich

Leva bën “pas”, gjiganti anglez në sulm

Robert Levandovski po mendon të provojë një aventurë jashtë Budesligës. Sulmuesit 30-vjeçar i përfundon kontrata me Bajernin në verën e vitit 2021, ndërsa rinovimi ka ngecur. Diçka e tillë po shfrytëzohet nga Mançester Junajtid sipas…

Ten Hag trajneri i ri i Bajernit? Bild zbulon gjithçka!

Erik Ten Hag mahniti të gjithë Europën me Ajaksin e tij këtë sezon, me trajnerin holandez që është kthyer në objektiv real për Bajernin e Mynihut. Shumë zëra spekulonin se gjithçka ishte mbyllur dhe se Ten Hag do të merrte…

Ikona Riberi e mbyll me Bajernin: Largimi, tifozët dhe Roben!

Bajerni i Mynihut njoftoi së fundmi se Frenk Riberi do ta mbyllë me bavarezët në fund të këtij sezoni. Francezi është pjesë e gjermanëve prej 12 vitesh, ku është shndërruar në një nga ikonat e Bajernit. Në lidhje me largimin e tij ka…

E ardhmja e Frenk Riberi, merret vendimi zyrtar për francezin

Frenk Riberi është kthyer në një ikonë të Bajernit të Mynihut, me francezin që është pjesë e bavarezëve prej 12 vitesh. Shumë dyshime kishte mbi të ardhmen e tij, pasi më parë mesfushori kishte shfaqur dëshirën për të qëndruar të paktën dhe…

Hames në udhëkryq, Bajerni merr vendimin për kolumbianin!

Hames Rodrigez është një ndër lojtarët që të ardhmen e tij e ka në pikëpyetje të plotë. Si për të shtuar akoma më shumë misteret për kolumbianin kanë menduar drejtuesit e Bajernit. Siç raportohet nga mediat gjermane, por edhe spanjolle,…

E kërkon e gjithë Europa, agjenti i Pepes zbulon të ardhmen

Nikolas Pepe është një ndër emrat më të përfolur në prag të merkatos së verës, me mesfushorin e avancuar që ka mahnitur këtë sezon me fanellën e Lilës në Ligue 1. Një sërë klubesh janë vënë në ndjekje të tij, me francezët që kërkojnë së…

Dibala bën gati valixhet, zbulohet destinacioni i ri

Paolo Dibala është ndër të vetmit që ndoshta nuk është i kënaqur te Juventusi. Kjo për faktin se argjentinasi po zhvillon një ndër sezonet më të dobët të karrierës së tij. Minutat jo të plota, sidomos edhe paraqitjet e fundit kanë bërë…

Plas keq te Bajerni, grushte sade mes dy lojtarëve

Bajerni i Mynihut arriti një fitore të madhe kundër Dortmundit në kampionat dhe u rikthye në vendin e parë. Ekipi bavarez shpartalloi 5-0 rivalët për titull dhe tashmë kryeson me një pikë më shumë se verdhezinjtë, kur kanë mbetur edhe…

E bujshme nga Franca, një emër i madh për stolin e Bajernit

Bajerni do të shpenzojë shumë në merkaton e verës. Brezi fitues po shkon drejt plakjes, disa janë larguar, të tjerë si Roben po luajnë ndeshjet e fundit dhe në Bavari nevojiten lojtarë të rinj kualitativë. Presidenti Hënes paralajmëroi…

Bajerni “pa frena”, gati surpriza 70 milionë euroshe

Bajerni i Mynihut është padyshim klubi më aktiv në merkato, edhe pse ende duhet kohë që të hapet afati kalimtar. Gjiganti gjerman ka siguruar shërbimet e Pavard dhe Lukas Hernandez për sezonin e ardhshëm, me një shumë totale prej 115…

Bajerni hap thesin, 80 milionë euro për yllin e Ligue 1

Bajerni i Mynihut po zhvillon një ndër sezonet më pak të suksesshëm të viteve të fundit, teksa është eleminuar në Champions League që në fazën e 1/8-ave, ndërsa në Bundesligë ndan kreun me Dortmundin me pikë të barabarta. Në klubin…

Jo vetëm Xheko dhe Lukaku, Interi synon goditjen e madhe

Shumë emra po qarkullojnë si zëvendësues të Mauro Ikardit. Argjentinasi mund të largohet pas gjashtë sezoneve në Milano. Sulmuesi ka thyer raportet me klubin, trajnerin dhe tifozët dhe në verë mund të nisë aventurën e re në karrierë.…

Roben: Askush mbi Pep Guardiolën, ju tregoj arsyen!

Bajerni i Mynihut do të përballet sonte në mbrëmje kundër Liverpulit në “Anfield”, në një nga duelet më spektakolare të këtij raundi në Champions Ligë. Arjen Roben ka lënë pas krahëve dëmtimin e radhës dhe sot pritet të jetë në stolin e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online