VIDEO | Hazard debuton me humbje, Reali merr leksion nga Bajerni

0

Real Madrid dhe Bajern Mynih kanë zhvilluar miqësoren e parë në  SHBA në kuadër të turneut “International Champions Cup”. Zinedin Zidan hodhi për herë të parë në fushë blerjet e merkatos së verës si Hazard, Joviç, Kubo dhe Rodrigo, por në fund triumfuan bavarezët me rezultatin 3 – 1.

Toliso zhbllokon ndeshjen në minutën e 15’, ndërsa në pjesën e dytën Levandovski dhe Gnabri çojën shifrat në 3 –  0 me gola të njëpasnjëshëm në minutën e 67’ dhe 69’. Golin e vetëm të Realit e shënoi talenti 18-vjeçar Rodrigo. Braziliani ekzekutoi me përsosmëri një goditje dënimi.

 

Bajern Mynih 3 – 1 Real Madrid
Shënues: Toliso 15’, Levandovski 57’, Gnabri 69’ /  Rodrigo 84’

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online