Browsing Tag

Barcelona

Zeniti në hall të madh, mendon shitjen e yllit brazilian!

Malkom Oliveira është transferuar vetëm para pak ditësh nga Barcelona në Rusi te Zeniti për 40 milionë euro. Megjithatë, ai nuk është pritur aspak mirë nga tifozët. Një nga tifogrupet kryesorë të ekipit po protestojnë ashpër për afrimin e…

Mesi e nis keq, panik te Barcelona

Barcelona në faqen e saj zyrtare raporton se Mesi nuk nuk do të udhëtojë me ekipin në Shtetet e Bashkuara. Kjo për shkak të një dëmtimi që “pleshti” argjentinas ka pësuar në stërvitjen e këtij mëngjesi. Ai është parë duke mbajtur dorën në…

Akord paraprak mes klubeve, Nejmar shumë pranë transferimit

Nejmar duket se e ka mbyllur me PSG. Braziliani me gjestet e tij lë të kuptohet se çdo marrëdhënie është thyer dhe pritet vetëm largimi. Katalanasja “Sport” raporton se Barcelona dhe PSG kanë arritur një marrëveshje paraprake për zbarkimin…

Mesi: Nuk pendohem për asgjë, ja çdo bëjmë këtë sezon

Ndoshta Leo Mesi e urren këtë gjë, por ditën e sotme i është dashur të flasë para tifozëve rreth objektivave të sezonit të ri si kapiten i ekipit. Vitin e kaluar premtoi Championsin, por u eliminua në mënyrë tragjike nga Liverpuli. Pas…

Goditja e radhës, Barcelona zyrtarizon mbrojtësin dominikan

Barcelona ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Hektor Zhunior Firpo. Lojtari vjen nga Real Betis dhe për kartonin e tij janë shpenzuar 18 milionë euro. Mëngjarashi është i aftë të luajë si mbrojtës ose mesfushor i majtë. Largimi i Lukas…

PSG ul armët, marrëveshje personale me Nejmar

Drejtori sportiv i PSG, Leonardo ditën e djeshme ka udhëtuar drejt Kinës për të takuar personalisht Nejmar. Braziliani, siç dihet botërisht tashmë, dëshiron të largohet dhe këtë ja ka bërë të qartë edhe klubit. Drejtuesit deri tani janë…

Zyrtare | Zherard Pike bëhet me klub të ri

Zherard Pike nuk është vetëm një lojtar i zoti, por edhe një biznesmen që guxon dhe fiton. Spanjolli është aktualisht pronar i Andorra CF, klub që aktivizohet në Segunda Divizion. Por Pike nuk ndalet me kaq. Ai, nëpërmjet kompanisë së…

“Asist” për Juven, ja pse Barcelona u tërhoq nga De Ligt

Matijs De Ligt ishte telenovela e kësaj vere në merkato. 19-vjeçari shkëlqeu me Ajaksin dhe gjysma e Europës iu vu pas. Në fund pati një garë të fortë midis Barcelonës dhe Juventusit. Bardhezinjtë i plotësuan çdo dëshirë, por ndikoi edhe…

Zyrtare | Barça rikthen legjendën holandeze

Barcelona duket se ka një strategji të qartë. Katalanasit duan ta lënë klubin në duart e atyre, që dikur i kanë kushtuar karrierën blaugranave. Patrik Klajvert është legjenda e radhës që afrohet në direktivat e klubit spanjoll. Barcelona…

PSG ul kërkesat, ja sa kushton kartoni i Nejmar

PSG dhe Nejmar duken se janë pajtuar midis tyre, por dëshira e brazilianit për t’u larguar nga kampionët e Francës është e qartë. Fillimisht mediet spanjolle raportuan se klubi francez kërkonte 300 milionë euro për kartonin e sulmuesit, por…

Karles Alenja shpërthen ndaj klubit, arsyeja është De Jong

Frenki De Jond erdhi me një ide të qartë në Barcelonë. Ai donte të mbante numrin 21 në fanellë sepse në atë mënyrë kujtonte gjyshin e tij. Këtë ja tha gjithë botës në ditën e prezantimit. Dilema ishte nëse Karles Alenja, mbajtësi i atij…

PSG bën çmenduri, ja paga faraonike për 16-vjeçarin

Çmenduritë me pagat e futbollistëve duket se e kanë kaluar futbollin profesionist, duke kapërcyer edhe në talentet e moshave. Këtë risi e ka sjellë klubi i PSG. Francezët “rrëmbyen” Ksavi Simons nga Barcelona. Holandezi vlerësohet si një…

Mes dashurisë dhe prestigjit, Alaba duhet të zgjedhë

E ardhmja e David Alaba të Bajerni prej ditësh është vënë në dyshim. Mbrojtësi kërkohet nga Barcelona. Ai spikat me aftësinë e tij për të luajtur në disa pozicione dhe katalanasit kanë nevojë për një “kameleon” si 27-vjeçari. “Daily…

VIDEO | Debutim magjik, fenomeni De Jong çmend katalanasit

Frenkie De Jong debutoi sot me Barcelonën në takimin kundër Çelsit. 22-vjeçari u aktivizua në fillim të pjesës së dytë dhe bëri 45 minuta të shkëlqyera, duke dominuar mesfushën.  Pasime të sakta, driblime, kombinime me shokët e skuadrës, De…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online