Browsing Tag

Barcelona

Alaba drejt Barçës? Në Gjermani i japin fund thashethemeve

Në Spanjë po flasin për ditësh për një interesim të Barcelonës për mbrojtësin e Bajernit David Alaba. Austriaku është ndër ato mbrojtës që çdo trajner do të donte ta kishte në dispozicion, por për fatin e keq të Ernesto Valverdes…

Koleg dhe fans i çmendur, Grizman i fiksuar pas Mesit

Antuan Grizman nga sezoni i ri do të luajë në një skuadër me Leo Mesin. Të dy yjet kanë një profil të ngjashëm me depërtimet që nisin në krah e më pas spostohen në qendër. Ky fakt mund të shndërrohet në një problem për të dy yjet pasi do të…

Rikthehet në shtëpi, Barcelona prezanton Viktor Valdez

Viktor Valdez u tërhoq nga futbolli gushtin e vitit 2017. Ish-portieri i Barcelonës dhe i Spanjës luajti sezonin e fundit të karrierës me anglezët e Midëllsbrou. Pas dy vitesh pushime 37-vjeçari ka vendosur t'i rikthehet futbollit, kësaj…

Juventus i pangopur, ëndrra e radhës quhet Nejmar

Barcelona dhe Juventusi pritet të garojnë sërish mes tyre në merkato. Objektivi i përbashkët quhet Nejmar. Braziliani synon rikthimin në Katalunjë, por garës i janë bashkuar edhe bardhezinjtë. Kështu raporton “El Chiringuito”, që zbulon…

De Ligt iku, Barça ka dy emra të tjerë në vend të tij

Barcelona është humbësja e madhe në transferimin e Matijs De Ligt te Juventusi. Katalanasit ishin shumë pranë yllit holandez, por kushtet më të mira që ofroi “Zonja” e vulosën dështimin e klubit katalanas. Për ta zbutur këtë kapitullim…

“Burg” për tre vite, PSG kërcënon ashpër Nejmarin

Nejmar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve të pranojnë ofertat e katalanasve. Ai nuk ka ardhur në stërvitje për plot dy javë dhe me kthimin e tij, veprimi i parë që ka bërë ka qenë një…

Kutinjo: Rikthim te Liverpuli? Nuk e di nëse kanë nevojë

Filip Kutinjo nuk ka përjetuar aspak një periudhë të mirë në Barcelonë. Braziliani nuk ka arritur të jetë vetvetja në “Camp Nou”. Largimi nga katalanasit një alternativë mjaft e mundshme. Në lidhje me këtë temë ka folur agjenti i Kutinjos,…

Surpriza e Barcelonës, Grizman vlen më shumë se Leo Mesi!

Antuan Grizman është gati të nisë një etapë të re në karrierën e tij. Sulmuesi francez la Atletikon e Madridit për t’u transferuar te Barcelona, aty ku shpreson e beson se do të fitojë trofe. 120 milionë euro pagoi klubi katalanas te…

Nuk bindi te Barça, përfundon te Sampdoria

Barcelonës iu desh të huazonte një qendërmbrojtës pas largimit të Jerri Mina në Everton. Në janar erdhi Xhejson Murijo nga Valencia për të zëvendësuar kolumbianin tjetër. Në fakt Murijo rezultoi një dështim në Katalunjë, duke mos u shfaqur…

Spekullimet mbi të ardhmen, “shpërthen” Nejmar

Nejmar na e tregon çdo ditë e më tepër se nuk dëshiron të qëndrojë në Paris. Braziliani kërkon me çdo kusht kthimin në Barcelonë. PSG po ja ben të vështirë rrugën për në “Camp Nou” brazilianit, me Barçën që nuk lëshon fill, pas mllefit që…

Lautaro-Barcelona, agjenti qartëson situatën

Barcelona ka një mori me lojtarë ofensivë. Grizman dhe ardhja e mundshme e Nejmar e bëjnë këtë repart të tejmbushur. Megjithatë, mediet evropiane nuk ngurrojnë të lidhin Barcelonën me Lautaro Martinez. Sulmuesi u paraqit shumë mirë në Kupën…

Suarez “kokë turku”, Grizman trazon ujërat te Barça!

Grizman nënshkroi me Barçën në një kohë kur katalanasit kanë më shumë se kurrë lojtarë ofensiv. Është krijuar një diskutim mjaft i madh se ku do të pozicionohet francezi në fushë. Duke përjashtuar të paprekshmin Mesi, të tjerët janë të…

Barcelona kopjon Realin, akord me talentin japonez

Real Madrid firmosi muajin e kaluar me Takefusa Kubo. 18-vjeçari cilësohet si Mesi i Japonisë dhe mesfushori i talentuar do të luajë sezonin e ardhshëm me ekipin e dytë të Realit. Ai zhvilloi paraqitje fantastike në Kupën e Amerikës dhe ra…

E kryer, Barça likujdon Atletikon për Grizman

Antuan Grizman do të jetë futbollisti më i ri i Barcelonës. Klauzola e largimit prej 120 milionë eurosh do të likujdohet nga klubi katalanas dhe francezi do të niset drejt “Camp Nnou”. Kështu pretendon “L’Equip”, që shton se kanë nisur…

Mosha tremb Barcelonën, mbyllen bisedimet me brazilianin

Pozicioni i mbrojtësit të majtë është kthyer në një problematikë te Barcelona. Zhordi Alba është ndër më të mirët në planet në rolin e tij, por “plani B” në rast dëmtimi ose lodhje të spanjollit nuk ekziston që prej largimit të francezit…

Grizman katalanas, zbulohet edhe super klauzola

Antuan Grizman do të jetë sulmuesi më i ri i Barcelonës. Francezi vendosi të largohet pas pesë vitesh tek Atletiko Madrid dhe është gati të nisë aventurën e re tek ekipi i Leo Mesit. 120 milionë euro, aq sa është edhe klauzola, do të…

“Kur isha te Barça, Mesi s’më linte të luaja”

Të kesh një lojtar të madh në skuadër është një privilegj i madh, por edhe një telash më shumë. Lojtarë si Mesi apo Ronaldo kanë nevojë për mbështetjen e gjithë skuadrës. Janë ata që e marrin peshën më të madhe, por i gjithë ekipi do të…

Nxehet debati, babai i Nejmar i kundërpërgjigjet PSG-së

Nejmar nuk është paraqitur në seancën e parë stërvitore të PSG. Sulmuesi është në Brazil. Siç raportojnë mediet evropiane, 27-vjeçari nuk dëshiron të kthehet më në Francë dhe pret arritjen e marrëveshjes mes PSG dhe Barcelonës. Kjo e…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Nejmar Zhunior. Dy vite më parë u paguan 240 milionë euro për ta sjellë në kryeqytetin e Francës, shumë kjo rekord që është  ende në fuqi…