Junajtid me mbrojtje “të vobektë”, nis ofensivën për një katalanas

Mançester Junajtid po ushtron të gjithë fuqinë financiare për të kompletuar një repart “të plagosur” si mbrojtja. Në vend të parë qëndron Herri Meguajer, por në listën e Solskjaer ekziston edhe Samuel Umtiti. Francezi nuk e ka shumë të sigurt qëndrimin në Barcelonë.

Sezonin e kaluar ai vuajti konkurrencën e fortë të bashkëkombasit të tij, Lengle. Ky fakt e dëmtoi jo pak atë në formën e tij. Junajtid prej kohësh ka treguar interes. Barça nuk e ka nxjerrë në shitje, por nëse vjen një ofertë mbi 60 milionë euro mund të ndryshojë mendjen e Bartomeut.

Junajtid ofron 50 milionë euro, por pritet të ngrejë ofertën. Megjithatë, Barça duhet t’i paraprijë ikjes së tij. Ikja e Umtiti varet nga ardhja e Alaba. Ylli austriak as nuk e ka pohuar dhe as nuk e ka mohuar kalimin te katalanasit. Një klub si Barça ja ndërron mendjen çdokujt, edhe nëse luan në Bavari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online