Mes dashurisë dhe prestigjit, Alaba duhet të zgjedhë

0

E ardhmja e David Alaba të Bajerni prej ditësh është vënë në dyshim. Mbrojtësi kërkohet nga Barcelona. Ai spikat me aftësinë e tij për të luajtur në disa pozicione dhe katalanasit kanë nevojë për një “kameleon” si 27-vjeçari.

“Daily Mirror” raporton se austriaku është fans i thekur i Arsenalit. Londinezët kërkojnë me patjetër mbrojtës dhe bavarezi është një emër i frikshëm. Kështu, Alaba është në një dilemë të madhe. Të shkojë te klubi që është tifoz, apo të një nga gjigantët e Evropës. Përtej kësaj, duhet të shtojmë se Bajerni do bëjë maksimumin ta mbajë.

Në një intervistë në SHBA, ku kampionwt e Gjermanisw ndodhen për “International Champions Cup”, ai u pyet në lidhje me një transferim në Barcelonë. Nuk e përjashtoi aspak këtë opsion. “Është nder që Barça interesohet për mua. Tani jam i fokusuar në fazën parasezonale. Mendoj vetëm për Bajernin. Në përgjithësi nuk jam person që mendoj shumë për të ardhmen, kështu që nuk përjashtoj asgjë”, tha Alaba.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.