Zyrtare | Zherard Pike bëhet me klub të ri

0

Zherard Pike nuk është vetëm një lojtar i zoti, por edhe një biznesmen që guxon dhe fiton. Spanjolli është aktualisht pronar i Andorra CF, klub që aktivizohet në Segunda Divizion. Por Pike nuk ndalet me kaq.

Ai, nëpërmjet kompanisë së tij “Kosmos”, është bërë pronar i një tjetër klubi. Gimnàstic Manresa do të ketë president katalanasin që nga tani e tutje. Ai ka fituar garën mes disa biznesmenëve të tjerë.

Pike ka premtuar se brenda pesë viteve do e pajisë klubin me ambiente të përshtatshme. Gimnàstic Manresa do të ketë rolin e “fabrikës” së talenteve, që më pas do të integrohen në klubin e Andorra CF.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online