Simeone me këmbë në tokë: Nuk është kjo fytyra jonë e vërtetë

Atletiko është klubi më në formë për momentin në treshen e gjigantëve të La Ligas. Këtë…

Driblimi fenomenal, si Mesi e bëri Grizmanin të flasë me vete

Lionel Mesi dhe Antuan Grizman do të jenë shokë skuadre te Barcelona duke filluar nga sezoni…

Merkato e Atletikos për notën 10, akord dhe me zbulimin e La Ligas

Atletiko Madridi ka siguaruar shërbimet e Zhoao Feliks, Markos Jorente, Alvaro Morata dhe Kieran Tripier, por…

Feliks: Nuk premtoj numra, do bëhem ylli i kësaj skuadre

Atletiko Madrid pagoi 126 milionë euro për të blerë nga Benfika kartonin e talentit 19-vjeçar Zhoao…

Luftë e hapur, Atletiko bën për ujë të ftohtë Barçën dhe Grizmanin!

Atletiko Madrid nuk e ka pritur aspak mirë deklaratën e presidentit të Barcelonës, Zhozep Maria Bartomeu,…

“Për Simeonen shkoj në luftë”, flet talenti që la Realin për Atletikon

Javën e shkuar, Markos Jorente u transferua nga skuadra e Real Madridit te ajo e Atletikos,…

Gabimi trashanik i Portos, si “Dragonjtë” e refuzuan Zhoao Feliks

Porto është një nga skuadrat me akademitë më të mira në botë dhe talentet që kanë…

Lamtumira e veteranit Huanfran, Atletiko gjen pasuesin në Premier

Huanfran ka qenë një nga lojtarët më besnikë te skuadra e Atletiko Madridit. Edhe pse jo…

Largimi i Grizman trazon ujërat, çfarë lufte për yllin e Arsenalit

Pritet të ketë një luftë të ashpër mes dy skuadrave spanjolle, Barcelona dhe Atletiko Madrid për…

VIDEO | Një debutues shpëton Aletikon, sezoni mbyllet me barazim spektakolar

Ka përfunduar në barazim spektakolar sfida midis Levantes dhe Atletikos së Madridit, të cilat e mbyllin…

VIDEO | Atletiko me pushime, “shthuret” për 50 minuta ndaj Levantes

La Liga luan javën e fundit ditën e sotme, që hapet me ndeshjen mes Levantes dhe…

Largimi i Grizman, Atletiko e gjen pasuesin në Premier Ligë

Antuan Grizman do të largohet nga Atletiko e Madridit pas pesë sezonesh, ku ishte lojtari më…

Presidenti i Atletikos: Grizman na zhgënjeu!

Enrike Serezo, presindeti i Atletiko Madridit, ka folur për “FoxSports” sa i takon alrgimit të yllit…

125 milionë euro, Grizman e ka zgjedhur ekipin e ri

Mbrëmjen e kaluar, klubi i Atletikos bëri zyrtar vendimin që Antuan Grizman do të largohet nga…

Atletiko pa mbrojtje, pas Godin largohen dy yjet e tjerë

Atletikos së Madridit do i duhet shumë para dhe punë gjatë meratos së ardhshme. Pas Diego…

Refuzoi të stërvitej, Simeone “i tregon derën” yllit të Atletikos

Diego Kosta ka refuzuar të stërvitet ditën e mërkurë dhe të enjte me skuadrën e Atletikos,…

Diego Kosta “fuera”, Simeone pazar në Milano për sulmues

Diego Kosta e ka tërbuar Atletikon e Madridit me kartonin e kuq marrë fundjavën e shkuar…

Grizman: Boll më me Barcelonën, i kam thënë njëherë fjalët e mia!

Fjalët për një transferim të mundshëm te Barcelona kanë acaruar jo pak sulmuesin e Atletiko Madridit,…

Loja e dobët, eleminimi dhe… pjeprat: Të gjithë kundër Simeones!

Atletiko Madrid zhvilloi një ndër ndeshjet më të dobëta të saj mbrëmjen e kaluar përballë Juventusit.…

“Interisti” Godin: Nuk u surprizuam nga Juve, e vuajmë shumë këtë rezultat!

Diego Godin është padyshim një lider për Atletikon, duke qenë se është dhe kapiteni i ekipit.…

Juve mendon për prapavijën, Barcelona dhe Atletiko i prishin planet

Juventusi bëri një goditje shumë të bujshme në verë, duke afruar Kristiano Ronaldon dhe duke i…

Alegri: Sfida me Napolin? E duhura para Atletikos!

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri ka folur pas ndeshjes së fituar kundër Bolonjës, ku analizoi ndeshjen,…

VIDEO | Atletiko “zhyt” Vijarealin, Morata e Saul mjaftojnë për Simeonen

Atletiko Madrid ka kaluar me sukses ndeshjen e sotme përballë Vijarealit, ku ka triumfuar pastër 2-0…

Cerezo: Ronaldo nuk ka pesë Champions, Simeone gjithçka për Atletikon!

Atletiko mori një triumf mjaft të rëndësishëm një natë më parë, teksa në ndeshjen e parë…

Simeone ironik: Kielini perfekt, por ne kemi k*qe!

Pse tifozët e adhurojnë Diego Simeonen? Jo thjesht se është trajner i shkëlqyer, por edhe sepse…

VIDEO | Çmenduri madrilene, Atletiko me një këmbë në çerekfinale

Ka përfundua  kryendeshja e mbrëmjes së sotme në “Wanda Metropolitano” , ku Ateltiko Madrid ka mposhtur…

Mou: Juventusi favorit për Champions-in, por të gjithë e njohim Simeonen

Mbrëmjen e sotme do të luhet një nga ndeshjet më të forta të fazës së 1/8-ave…

Lajm i keq për Alegrin, ndaj Atletikos pa “digën” e mesfushës

Mbrëmjen e nesërme në “Wanda Metropoliano” do të luhet supersfida midis Ateltikos së Madridit dhe Juventusit,…

Zyrtare | Simeone nuk lëviz, rinovon kontratën me Atletikon

Diego Simeone është një nga trajnerët më të lakmuar në Europë dhe kreu i pankinës së…

E kryer, Godin do të transferohet në Milano

Diego Godin sezonin e ardhshëm do të luajë në Serinë A italiane, raporton Sky Sport në…

VIDEO | Barcelona mban kreun, meritat i takojnë “grindavecit” Dembele

Atletiko Madrid dhe Barcelona janë ndarë me nga një pikë pas takimit të luajtur në “Ëanda…

Barçës nuk i duhet Mesi për të thyer Interin, por çfarë spektakli Dortmundi!

Dëmtimi i Lionel Mesit javën e shkuar u duk se do ishte problem gjigant për Barcelonën,…

“Liliputët” e Kupës kërcënojnë Simeonen: Mos na zër besë!

Atletiko Madridi do të përballet me UE Sant Andreu në turin e 1/16-ave të finaleve në…

“Topi i Artë, për një francez”

France Football po publikon 30 kandidatët për Topin e Artë, çmim që do të jepet në…

Beteja e Madridit pa fitues, Simeone bën “zap” kampionët e Europës

Pas Barcelonës, ndalet edhe Reali i Madridit dhe duket sikur dy gjigantët e Spanjës po imitojnë…

EKSKLUZIVE/ Bare ndryshon skuadër, por mbetet në Spanjë

Keidi Bare është larguar nga Atletiko Madrid. Kapiteni i Kombëtares U21 do të nisë një aventurë…

Aksi Bajern-Atletiko-PSG, ja lëvizjet që priten të ndodhin

Teksa kanë mbetur dhe nëntë ditë kohë nga mbyllja e merkatos në Spanjë, Francë dhe Gjermani,…

Filipe Luis drejt Parisit, Simeone mundohet t’i ndryshojë mendim

Mbrojtësi brazilian i Atletikos së Madridit, Filipe Luis, është shumë pranë transferimit nga Atletiko e Madridit…

Superkupa e Europës: Lopetegui premton ndeshje të madhe, Simeone nuk i druhet askujt

Debutimi i Julen Lopetegit në stolin e Realit në ndeshje zyrtare do të ndodhë larg Spanjës,…

PSG zgjohet, fiton betejën e të rinjve kundër Atletikos

PSG e Atletiko e Madridit kanë luajtur miqësoren e radhës në turneun International Champions Cup dhe…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online