Aksi Bajern-Atletiko-PSG, ja lëvizjet që priten të ndodhin

0

Teksa kanë mbetur dhe nëntë ditë kohë nga mbyllja e merkatos në Spanjë, Francë dhe Gjermani, klubet po bëhen gati për të kompletuar kontingjentin për sezonin e gjatë që kanë përpara. Një prej reparteve me pak lëvizje ka qenë ai i mbrojtësve të majtë. Por, kjo gjë pritet të ndryshojë me dy transferime të bujshme.

Bëhet fjalë për Filipe Luisin dhe Huan Bernatin. Për mbrojtësin brazilian interesohet PSG-ja, akordi për pagën e lojtarit është arritur, por mungon mirëkuptimi me klubin e Atletikos. Bernat hyn në lojë, si zëvendësuesi i Luisit tek Atletiko.

Bajerni nuk e konsideron të pashitshëm spanjollin, kontrata e të cilit mbaron në fund të këtij sezoni. Sipas medieve spanjolle Bernat mund të vishet “rojiblanco” për 15 milionë euro, ndërsa Luis mund të kalojë në Francë për të njëjtën shumë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online