Lukaku iku, Konte piketon bomberin kolumbian

Interi duhet ta harrojë Lukakun dhe të përqëndrohet në lojtarë të tjerë. Konte e di se…

“Atalanta befasi e bukur, Gasperini meriton ‘Pankinën e Artë'”

Atalanta ka nisur prej ditësh përgatitjet për sezonin e ri. Një ndër surprizat më të bukura…

Atalanta dhe Lacio në formë të shkëlqyer, fitojnë me “poker”

Atalanta dhe Lacio bënë një sezon shumë të mirë në Serie A edicionin e shkuar, por…

“Ndizet” Roma, zyrtarizohet zëvendësuesi i Manolas

Ditën e sotme klubi i Romës ka zyrtarizuar si blerjen më të re Xhanluka Mançinin. 23-vjeçari…

Supergoditje e Romës, pasuesi i Manolas është një nga yjet e Atalantës

Roma shiti Manolas te Napoli dhe u duk se mori një tjetër goditje të rëndë, duke…

Zyrtare | Atalanta “pa frena”, thyen rekordin e klubit për një ukrainas

Atalanta ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit ukrainas Ruslan Malinovksi. Futbollisti 26-vjeçar raportohet se i ka kushtuar…

Ironia e fatit, “San Siro” shtëpi edhe për Atalantën

Ekipi i Atalanta do të luajë ndeshjet e Champions në “San Siro’’. Ata do të zhvendosen…

Roma i bën nder Gjimshitit, 20 milionë për mbrojtësin e Atalantës

23-vjeçari do të transferohet në kryeqytet

Është në shitje, mbrojtësi i Milanit takim me drejtuesit

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij

Përjetë bergamask, Atalanta nderon kapitenin

Pushimet janë drejt përfundimit dhe Atalanta do të rikthehet në fushat e blerta. Ekipi bergamask do…

Berisha e mbyll në Bergamo, mbetet në Serie A

Aventurës së Etrit Berishës te Atalanta i ka ardhur fundi. Humbja e vendit të titullarit dhe…

Gasperini “pa frena”: Dua Realin dhe një angleze në grup, ju tregoj pse

Atalanta ka vite që është një prej skuadrave më të mira italiane, si në aspektin e…

Zapata braktis Atalantën, bomberi me ekip të ri!

Duvan Zapata zbarkoi për herë të parë në Serie A në vitin 2013. Sulmuesi qëndroi dy…

Atalanta përforcon sulmin, prezantohet kolumbiani

Luis Muriel është zyrtarisht një futbollist i Atalantës. Klubi bergamask ka arritur akordin me Sevijën, që…

Atalanta e fiksuar pas interistëve, rrëmben dy ish-zikaltër!

Atalanta po vijon përgatitjet për sezonin e ri, ku do të luajë për herë të parë…

Atalanta nuk pyet fare, arrin akordin dhe përforcon sulmin

Atalanta po punon për të përforcuar ekipin. Kualifikimi në Champions Ligë i ka entuziazmuar të gjithë…

Milionat e Champions japin efekt, Atalanta bën ofertën historike

Atalanta me paraqitjet e mira në Serie A, duke siguruar edhe një vend në Champions ka…

Bufon: Jam në kërkim të emocioneve, PSG kishte vetëm diçka negative!

Xhanluixhi Bufon është në udhëkryq të plotë për sa i përket të ardhmes së tij, me…

Zbulohen detajet e operacionit, Atalanta me sulm kolumbian

Atalanta do të provojë për herë të parë në historinë e saj emocionet e Champions Ligës.…

Bufon afër rikthimit në Serie A, e kërkon surpriza e sezonit të kaluar

Xhixhi Bufon po kërkon një ekip të ri. 41-vjeçari e mbylli aventurën një-vjeçare me PSG-në dhe…

“Ndihem për mrekulli”, surpriza e Serie A qetëson tifozët

23 gola dhe 7 asiste për 28-vjeçarin

Hysaj në “modë”, Etrit Berisha në shitje

Elseid Hysaj është në qendër të vëmendjes te Napoli. Vetë mbrojtësi pak ditë më parë deklaroi…

Sakrifikoi për Atalantën, operohet Berat Gjimshiti

Ditën e djeshme në momentin që u zyrtarizua lista e të grumbulluarve të Kombëtares sonë, ranë…

Trajneri i mrekullisë pranon ofertën, në Itali e bëjnë të kryer

Sipas "Sky Sports", 61-vjeçari e ka marrë këtë vendim pas nje takimi në zyrat e klubit…

Gasperini shijon kryeveprën e karrierës, presidenti i Atalantës e “prangos”

Atalanta ia doli, ëndrra Champions u bë realitet dje natyrisht heroi është trajneri XhanPiero Gasperini. Ky…

Nuk ka mrekulli për Milanin, Atalanta e Inter në Champions dhe Empoli në B!

Mer fund sezoni 2018/19 në Serinë A italiane dhe java e fundit ka prodhuar emocione, por…

VIDEO: Milani fundoset brenda pak minutash, vendoset Champions-i

Milani, Interi dhe Atalanta luftuan në distancë për dy vende në renditje, vendin e tretë dhe…

Gasperini: Ne ekip që vrapojmë? Boll me këtë histori!

Atalanta luan nesër në darkë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit dhe jo vetëm. Zikaltrit nga…

Roma vendos, ofertë super për trajnerin e surprizave

Klaudio Ranieri do të zhvillojë të dielën kundër Parmës ndeshjen e fundit në drejtimin e Romës.…

Marrin fund enigmat, Napoli gjen akordin me pasuesin e Hysajt

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, deklaroi pak ditë më parë se hendeku midis ekipit të…

Napoli godet në merkato, rrëmben pikën kyçe të Atalantës!

Napoli ka dalë jashtë objektivave prej kohësh këtë sezon dhe vëmendja është e gjitha te merkatoja…

Paraqitje e shkëlqyer e Gjimshitit, shtypi italian nuk kursehet me vlerësime

Paraqitja mbresëlënëse e Berat Gjimshitit kundër Juventusit nuk u anashkalua nga shtypi italian. Futbollisti shqiptar luajti…

Gasperini krenar për Atalantën: Kemi cilësi, jo thjesht vrap

Për të tretin vit rresht Atalanta siguron një vend në kupat e Europës, por tashmë është…

VIDEO | Atalanta kalon pengesën Juventus, Championsi më pranë se kurrë

Atalanta është më pranë se kurrë kualifikimit në Champions League. Bergamaskët ia arritën të dilnin me…

VIDEO: “Zonja” me pushime, Atalanta në delir

Juventusi pret Atalantën sot në “Allianz Arena”, një ndeshje që për Juven është miqësore, ndërsa për…

Atalanta akuzon: Na vodhën, për çfarë duhet VAR?

Atalanta është mundur nga Lacio në finalen e Kupës së Italisë, por në rezultatin 0-0 një…

VIDEO | Triumf madhështor i Lacios, ngre Kupën në “Olimpico”

Lacio ngriti për të shtatën herë në histori trofeun e Kupës së Italisë. Skuadra kryeqytetase festoi…

Tension para finales së Kupës, tifozët e Lacios konflikt me policinë

Para finales së Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Lacios, tifozët lacialë kanë shkaktuar shumë trazira.…

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta…

Llogaritë e Champions-it në Serie A, ja ç’ndodh në rast të pikëve të barabarta

Kanë mbetur edhe dy ndeshje nga përfundimi i Serie A dhe luftë për vendin e katërt…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online