Llogaritë e Champions-it në Serie A, ja ç’ndodh në rast të pikëve të barabarta

0

Kanë mbetur edhe dy ndeshje nga përfundimi i Serie A dhe luftë për vendin e katërt mbetet e hapur. Inter, Milan, Atalanta dhe Roma mund ta mbyllin kampionatin me pikë të barabarta.

 

Në këtë skenar futen në lojë ndeshjet direkte. Më poshtë trajtohen të gjitha skenaret e mundshme dhe cili ekip merr biletën për në Champions në rast se pas javës së 38-të, tabela e Serie A do të ketë tri ekipe ose të katërta me pikë të barabarta.

 

Inter-Atalanta-Milan-Roma: Kualifikohet Interi dhe Milani

Inter-Atalanta-Roma: Kualifikohet Atalanta dhe Roma

Inter-Atalanta-Milan: Kualifikohet Inter dhe Atalanta

Inter-Roma-Milan: Kualifikohet Inter dhe Milan

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.