VIDEO: “Zonja” me pushime, Atalanta në delir

Juventusi pret Atalantën sot në “Allianz Arena”, një ndeshje që për Juven është miqësore, ndërsa për bergamaskët një finale. Atalanta është shumë pranë mrekullisë këtë sezon dhe ka mundësinë të kualifikohet për në Champions League, ku rivalë për një vend në “Top 4” sheh Interin dhe Milanin.

Ndeshja nisi në mënyrë të shkëlqyer për të besuarit e Gasperinit, që arritën të kalonin të parët në avantazh. Josip Iliçiç ishte autori i golit. Në minutën e 33’, slloveni përfiton nga një rrëmujë në zonë dhe me portën e boshatisur, nuk e ka të vështirë të shënojë, duke kaluar bluzinjtë në avantazh përballë kampionëve.

LIVE, Serie A

Juventus – Atalanta  0-1
Iliçiç 33’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online