Marrin fund enigmat, Napoli gjen akordin me pasuesin e Hysajt

0

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, deklaroi pak ditë më parë se hendeku midis ekipit të tij dhe Juventusit do të zvogëlohet falë investimeve në mbrojtës krahu dhe sulmues. Emrat e lakuar për krahun e djathtë të mbrojtjes kanë qenë të shumtë, por së fundmi është zbuluar zgjedhja përfundimtare.

Bëhet fjalë për lojtarin e Atalantës, Timoti Kastanj. Futbollisti belg luan prej dy sezonesh me ekipin Bergamesk, ku spikatur me lojën e tij, ku përveç detyrave mbrojtësve ka kryer një punë të mirë dhe në aspektin sulmues duke shënuar katër  gola këtë sezon.

Sipas “Sky Sports”, klubi napolitan ka gjetur një akord personal me lojtarin. 23-vjeçari ka pranuar të firmosë një kontratë 5-vjeçare me një pagë vjetore prej 1.5 milionë eurosh në sezon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online