“Nuk na kupton njeri në botë“, Llazani ngre shqetësimet e basketbollit: Shqipëria ka mbetur si “delja e zezë”

Në një kohë që bota prej muajsh është përshtatur me normalitetin e ri ka rinisur gjithë…

“Në Shqipëri nuk dinë ç’bëjnë”, lojtari i Kombëtares rrëfen problemet e basketbollit: Po e kthejnë në nivelet e ulta

Ndryshe nga futbolli, sporti i basketbollit nuk është rikthyer sërish në parket. Që në mbylljen në…

Tronditje për botën e basketbollit, 12 herë kampioni i botës ka ndërruar jetë

Mbështetësit e basketbollit kanë marë një lajm mjaft të rëndë ditën e djeshme, teksa legjenda e…

“Babai im lindi në Kosovë, që është pjesë e Serbisë”/ Deni Avdija sjell polemika të mëdha nga Amerika

eni Avdija, i cili është djali i ish-kapitenit të Crvena Zvezdës, Zufer Avdija gjendet në formacionin…

“Nuk është ditë e bukur për shqiptarët nga UÇK”, Duka takon Ademin dhe flet për Kupën “Nënë Tereza”

Basketbolli e ka bërë konkretizimin për bashkimin mes Shqipërisë dhe Kosovës në sport, ndërsa në krahun…

Jo vetëm futbolli! Basketbolli bashkohet me kërkesën ndaj Qeverisë: Jemi pranë skandalit ndërkombëtar

Jo vetëm futbolli, por edhe basketbolli është bërë bashkë në kërkesën ndaj Qeverisë për të ndryshuar…

“Ne nuk jemi të mëdhenj as kur jemi bashkë”! Një lexim mes rreshtave, Rama kërkon vetëm tre pikësh

Nga Klaudio Ndreca Politikanët e shohin gjithçka të mundshme dhe çdo situatë që kanë për të…

HISTORIKE/ Kosova dhe Shqipëria me një ligë të përbashkët, Edi Rama zbulon logon e kampionatit

Nga Klaudio Ndreca Shqipëri e madhe konsiderohet nga fqinjët tanë që gjithmonë janë të frikësuar nga…

“Ka akoma njerëz që duan bashkimin Kosovë-Shqipëri“, rrëfehet trajneri grek i dardanëve: Na shohin më të afërt se serbët

Një trajner grek mri drejtimin e përfaqësueses së Kosovës në Basketboll. Christos Marmarinos ka udhëhequr dardanët…

“Lani gojën para se të flisni për Tiranën”! Redi Vogli sulmon “Procesin Sportiv”: Para emisionit të thoni mos flisni për këtë…se na jep lekë!

Basketbollisti më i njohur në Shqipëri dhe figurë ikonë e Tiranës, Redi Vogli, ka sulmuar median…

“Sallat e mbyllura nuk kanë kondicioner”/ Shima tregon hallet e basketbollit: Nuk rikthehemi dot në stërvitje

Ndonëse futbolli pritet të rinisë në javët e para të qershorit, të njejtën gjë nuk mund…

Shiten sendet e Kobe Bryant/ Çuditërisht, gjurmët e duarve të tij janë shitur me vlerën më të shtrenjtë

Basketbollisti legjendar i NBA, Kobe Bryant, u nda nga jeta në fund të janarit duke lënë…

Nga Durrësi e deri në Pejë, mësohen emrat e klubeve në kampionatin e përbashkët Shqipëri-Kosovë

Nga Klaudio Ndreca Më në fund, pritjes së madhe i ka ardhur fundi! Shqiptarët do të…

“Po ku po e çoni rininë?”! Fjalë zemre nga presidenti i KOKSH: Këta qofshin! Nuk është gjithçka leku, nuk ia kanë idenë sportit

Nga Klaudio Ndreca Fjalë zemre kanë ardhur nga presidenti i KOKSH, Viron Bezhani. Ndërsa në Shqipëri…

“Kemi miratimin nga FIBA”, kreu i Federatës së basketbollit jep lajme të mira për bashkimin me Kosovën

Bashkimi i Shqipërisë dhe Kosovës në basketboll është përfolur prej disa muajsh, por tani duket të…

Liga e përbashkët Shqipëri-Kosovë tremb Serbinë, e quajnë skandal dhe të turpshme

Kosova dhe Shqipëria kanë planifikuar të bashkojnë forcat në sport, teksa ideja e krijimit të një…

“U miratua”! Mungon vetëm zyrtarizim, Shqipëri-Kosovë me një kampionat të përbashkët

Dëshira më e madhe e të gjithë shqiptarëve për të parë bashkë Shqipërinë dhe Kosovën realizohet…

Bashkimi në basketboll! Nuk ishte thashethem mediatik, reagojnë zyrtarë nga Kosova për kampionatin me Shqipërinë

Sporti gjithnjë e ka pasur fuqinë e bashkimit dhe këtë pritet ta bëjë mes shqiptarëve. Fillimisht…

E bujshme/ Shqipëria dhe Kosova bashkohen me një kampionat në basketboll: Prishtina aq larg sa Gjirokastra

Nga Klaudio Ndreca Bashkimi mes Shqipërisë dhe Kosovës është ajo që kërkohej prej kohësh, por nëse…

Koronavirusi prish punë në NBA/ Basketbollisti shkatërron shoqërinë me shokun e ekipit, e akuzon se e infektoi

Jetët e njerëzve duket se nuk janë e vetmja gjë të cilën pandemia globale po vret,…

E pakuptimtë/ Ylli i NBA poston videon ku këndohet për vdekjen e shqiptarëve, babain serb dhe…: Më falni! Nuk e kuptoja

Ylli i NBA, Luka Doncic, ka shpërndarë në rrjetin e tij social një video me përmbajtje…

“Një tifoz ja rrëmbeu ndjeshjen e fundit”/ Peshqiri i Kobe Bryant kap shifrën e çmendur në ankand

Gjithkush që ruan një kujtim nga Kobe Bryant padyshim është njeriu më me fat. Akoma më…

VIDEO/ Shakaja pa kripë e basketbollistit vë në panik gazetarët, konfirmohet pozitiv me Koronavirus

Jo vetëm futbolli, edhe basketbolli është prekur nga Koronavirusi. Me Ruagnin dhe Gabiadinin si dy futbollistët…

Po luhet klasikja e Shqipërisë, Ilir Meta dhe Ademi mes sallës së stërmbushur

Klasikja mes Vllaznisë dhe Tiranës është duke u luajtur në këto moment, por këtë herë jo…

Çmenduria/ Një polic i përdor për t’i bërë përshtypje një vajze, kështu shpërndahen fotot e Bryant pas vdekjes

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur me policinë pasi ka ndërruar jetë basketbolli i njohur, Kobe Bryant.…

“E di që duket e çmendur, por Bryant “i foli” vdekjes”, emocione dhe lot në rrëfimin e shokut të Kobey

Bota e sportit u trondit nga vdekja e parakohshme e Kobi Bryant pas përplasjes së helikopterit.…

Tifozët e Milan nuk e harrojnë Kobe, banderola dhe lule për humbjen e legjendës dhe të bijën

Ndrja nga jeta në mënyrë të papritur dhe tragjike të legjendës së basketbollit Kobe Bryan ishte…

Zbulohet arsyeja e tragjedisë së Kobe Bryant, helikopteri po drejtohej me këshilla dhe pa pilotin

Një tragjedi e madhe ndodhi në ditën e djeshme, atje ku sporti mbeti pa një legjendë.…

Nuk është “The Simpson”/ “Komedi” e bërë disa vite më parë, gjeti tragjedinë e Kobe Bryant

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në botën e sportit. Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, ka…

“Tap-tap, zhurma e dritës dhe e jetës”/ Kobe Bryant do ta hidhte dashurinë në një letër

Kobe Bryant është një legjendë e sportit dhe pavarësisht tragjedisë së madhe që ka ndodhur, ku…

Tragjedi e madhe/ Kobe Bryant humb jetën në përplasjen e helikopterit, shuhet legjenda e basketbollit

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në botën e sportit. Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, ka…

Emocione në NBA, basketbollisti shpërthen në lot kur takon nënën pas 3 vitesh

Të arrish suksesin e të ndjekësh ëndërrat kërkon shumë përkushtim dhe ndonjëherë duhet të sakrifikosh edhe…

Merret vendimi për Daliun që dhunoi arbitrin, përjetë nga sporti dhe rrezikon burgun

Një ngjarje tërësisht e shëmtuar ishte ajo që ndodhet nga basketbolli në Shqipëri, atje ku sportisti…

Basketbollistit të Tiranës i duket vetja si në ring, grushton dhe hedh përtoke gjyqtarin e ndeshjes  

Një rast dhune i padëgjuar më parë ka ndodhur në tapetin e basketbollit. Jo mes lojtarëve…

VIDEO/ Pak leksion nga Shkodra! I stërmbushur nga tifozët, u luajt Vllaznia-Tirana

Leksionet e mëdha për tifozeri dhe mbështetje, vijnë sërish nga Shkodra. Në një ndeshje të zjarrtë…

Rezultate zhgënjyese në Basketboll, Kosova dhe Shqipëria e nisin me humbje

Kombëtarja e Shqipërisë dhe përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kanë zhvilluar ditën e sotme ndeshjet e…

250 milion dollarë për këpucët e Zion Williamson, kompania kineze shtang botën

Zion Williamson do të shkelë pas pak muajsh në parketin e NBA. 19-vjeçari ishte zgjedhja e…

VIDEO | 2.16 metra i gjatë, shikoni si “bisha” i NBA çmend fansat

Është 2.16m i gjatë dhe 147 kilogram i rëndë. Kush është fans i NBA, e njeh…

VIDEO | Mallkimi i Francës vazhdon, Spanja nuk e lëshon “fronin” e Europës

Përfaqësuesja spanjolle e femrave në Basketboll është shpallur fituese e Europianit. “La Roja” ka mundur në…

Bomba e NBA: Kawhi Leonard transferohet në Los Anxheles

Sezoni i fundit në NBA prodhoi një surprizë gjigante, Toronto Raptors kampion për herë të parë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online