“Babai im lindi në Kosovë, që është pjesë e Serbisë”/ Deni Avdija sjell polemika të mëdha nga Amerika

0

eni Avdija, i cili është djali i ish-kapitenit të Crvena Zvezdës, Zufer Avdija gjendet në formacionin e ekipit të basketbollit, Ëashington Ëizards në Amerikë. Në një emision teksa do të përfundonte ndeshja, u prezantua në një mënyrë të çuditshme që habiti publikun e gjerë.

“Babai im është Zufer Avdija. Ai lindi në Kosovë, që ështe pjesë e Serbisë. Ai ka qenë një basketbollist që luante për ngjyrat e Jugosllavisë, poe ka luajtur dhe për disa skuadra në Izrael”- u shpreh Deni Avdija. Pak fjalë të thëna nga ana e këtij basketbollit, por që kanë mjaftuar për të sjellë polemika të mëdha në trevën shqiptare dhe sigurisht duke marrë duartrokitjet në Serbi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.