Tifozët e Milan nuk e harrojnë Kobe, banderola dhe lule për humbjen e legjendës dhe të bijën

0

Ndrja nga jeta në mënyrë të papritur dhe tragjike të legjendës së basketbollit Kobe Bryan ishte padyshim lajmi më i hidhur i fundjavës. AKoma edhe më tragjike ishte momenti kur u mësua se bashkë me Bryan humbi jetën dhe e bija 13 vjeçare si dhe personave që udhëtonin në të njejtin helikopter.

Basketbollisti ishte një nga fansat më të mëdhenj të skuadrës së Milanit ku herë pas here shprehte dhashurinë e tij për klubin italian. E në shenjë mirënjohje, tifozët kuqezinjë nuk lanë pa nderuar humbjen tragjike. Me banderola dhe lule është hapur takimi mes Milanit dhe Torinos ku tifozët luten që shpirtrat e tyre të prehen në paqe./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.