Zbulohet arsyeja e tragjedisë së Kobe Bryant, helikopteri po drejtohej me këshilla dhe pa pilotin

0

Një tragjedi e madhe ndodhi në ditën e djeshme, atje ku sporti mbeti pa një legjendë. Bëhet fjalë për Kobe Bryant, që ndërroi jetë pas përplasjes së helikopterit personal. Padyshim që kjo ngjarje ka tronditur gjithë botën e sportit, duke njohur veprat e mëdha që janë lënë përgjatë gjithë kësaj kohe.

Mediat ka së helinë zbuluar edhe arsyen e kësaj tragjedie dhe përplasjeskopterit. Mjegulla ishte shktaktari i vetëm, madje disa fluturime ishin të pezulluara, pikërisht për këto kushte atmosferike të rënduara.

Por gjithsesi udhëtimi i Bryant nisi pavarësisht të gjithave. Piloti njoftoi menjëherë kullën më të afërt të kontrollit se nuk kishte shikueshmëri për shkakun e mjegullës dhe kishte humbur tërësisht për drejtimin e mjetit fluturues, ndërsa e uli lartësinë e madhe në të cilën ndodhej. Në këtë moment helikopteri ka vazhduar për pak me indikacionet e marra për mënyrën sesi do të vazhdohej rruga, por më pas është humbur edhe ky kontakt, për të mbërritur në tragjedinë e madhe. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.